Kindle Touch również złamany (wideo)

12-12-2011, 16:36

Niedługo po tym, jak internauci poinformowali, że udało im się złamać Androida na tablecie Kindle Fire, przyszedł czas na popularny czytnik e-booków.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Deweloper Yifan Lu udostępnił jailbreaka dla popularnego czytnika e-booków, który jednak przybrał zaskakującą formę. Całość trzeba uruchomić jako plik... MP3.

Czytaj także: Wkrótce aktualizacja oprogramowania dla tabletu Kindle Fire

Kindle Touch wykorzystuje w swoim nowym interfejsie więcej rozwiązań bazujących na HTML, a nie jak wcześniej na Javie. Według serwisu The Verge oznacza to, że znacznie łatwiej można złamać jego zabezpieczenia i modyfikować oprogramowanie.

Lu umieścił komendy, które pozwalają na uzyskanie dostępu do konta użytkownika root w tagach ID3 będących częścią plików MP3. Użytkownikom wyświetlany jest przy tym nawet specjalny ekran, który powiadamia o "odblokowaniu" dodatkowych funkcji urządzenia. 

Na razie jednak nie skorzystamy z żadnych dodatkowych narzędzi dla Kindle Toucha, choć z pewnością tego typu programy pojawią się za jakiś czas. Warto przypomnieć, że pod koniec ubiegłego miesiąca złamano również popularny tablet Kindle Fire. Zaledwie kilkanaście dni później użytkownikom udało się przygotować specjalną wersję Androida 4.0, którego uruchomiono na urządzeniu Amazona.

Czytaj także: Nook Tablet już w milionie egzemplarzySprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.