Kindle Fire złamane, wkrótce nieoficjalne modyfikacje

16-11-2011, 19:03

Użytkownikom udało się złamać zabezpieczenia zastosowane w nowym tablecie Amazona, więc już wkrótce bez problemu będzie można na niego wgrać nieoficjalne wersje Androida.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Dzięki zmodyfikowanej wersji narzędzia SuperOneClick 2.2 można w łatwy sposób "zrootować" tablet Kindle Fire - donosi serwis Phandroid. Otwiera to furtkę do szeregu modyfikacji związanych z oprogramowaniem.

Czytaj także: Coraz mniejsze zapotrzebowanie na iPada?

Tak zwane "rootowanie" to proces, w którym urządzenie pozbawiane jest ograniczeń zastosowanych przez producenta, mających je chronić przed uszkodzeniem przez złośliwe oprogramowanie. Podczas korzystania z tabletu czy smartfona z użyciem konta roota mamy nieograniczoną możliwość edytowania m.in. plików systemowych.

Złamanie zabezpieczeń Kindle Fire'a było tylko kwestią czasu, a Amazon już przygotował się na taki krok. Zamiast walczyć z osobami modyfikującymi jego urządzenie, udostępnił jego kod źródłowy, dzięki czemu programiści będą mogli w stosunkowo łatwy sposób tworzyć nieoficjalne wersje oprogramowania dla tabletu. Szczegółowe instrukcje związane z "rootowaniem" tabletu można znaleźć na Android Forums.

Kindle Fire bardzo pozytywnie zadebiutowało na rynku i pomimo wcześniejszych zapewnień Apple'a, że tak nie będzie, tablet może stanowić realne zagrożenie dla iPada, docierając do mniej wymagających odbiorców. Do zakupów urządzenia Amazona zachęca przede wszystkim jego niewielka cena - zaledwie 200 dolarów.

Czytaj także: Kindle Fire zainteresowało deweloperów


Następny artykuł » zamknij

Google wyszuka bez poprawek

Źródło: Android Forums


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.