Kindle Fire zainteresowało deweloperów

14-11-2011, 17:50

Także platforma Microsoftu zdaniem twórców aplikacji może w przyszłości odnieść istotny sukces.

Według ankiety przeprowadzonej przez firmę analityczną IDC deweloperzy mobilnych aplikacji mają obecnie najwięcej planów związanych z najpopularniejszymi platformami: iOS oraz Androidem.

Czytaj także: Drogie smartfony coraz popularniejsze

- Amazon oraz Microsoft są dwiema największymi firmami, jakie mogą w najbliższym czasie zmienić swoją pozycję na mobilnym rynku - napisali w raporcie analitycy. Programiści są szczególnie optymistyczni, jeśli chodzi o przyszłość tabletu Kindle Fire, który dostępny jest za stosunkowo niewielką cenę i już teraz zdobywa bardzo pozytywne recenzje.

- Ma wszystkie cechy niezbędne, by stać się kolejnym hitem - powiedział jeden z pracowników firmy Appcelerator, która współpracuje z deweloperami mobilnych narzędzi. - RIM z kolei wciąż musi się mierzyć z kolejnymi wyzwaniami, w tym słabą sprzedażą tabletu PlayBook.

Obecnie 21% deweloperów określa mobilny system RIM na smartfonach jako "bardzo interesujący", a zatem jest to o 7% mniej niż w poprzedniej edycji badania. Konkurencyjny Kindle Fire po swojej premierze może się za to pochwalić sprzedażą nieznacznie mniejszą niż w przypadku iPada. Apple zapewniał niedawno, że nie boi się konkurenta od Amazonu, który dodatkowo zdaniem firmy przyczynia się do fragmentacji rynku Androida.

Czytaj także: HTV Ville z Androidem 4.0 i nowym Sense


Źródło: Appcelerator, IDC
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag tabletytag smartfonnytag RIMtag Kindle Firetag iPadtag iOstag Appletag Androidtag Amazon
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy