Kindle Fire będzie jeszcze tańszy

17-06-2012, 19:57

Niezwykle tani tablet od firmy Amazon może wkrótce zostać udostępniony po jeszcze niższej cenie - informuje serwis Digitimes. Niedługo na rynek trafić mogą również kolejne urządzenia od amerykańskiego pioniera handlu w sieci.

Kindle Fire z ekranem o przekątnej 7 cali może wkrótce kosztować tylko 149 dolarów - informuje Digitimes (zob. Amazon reportedly may drop 7-inch Kindle Fire price to welcome new models). Sprzęt i bez tego cieszy się jednak dużą popularnością.

Czytaj także: Apple utrzyma dominację na rynku tabletów

Jak informowaliśmy w ubiegłym miesiącu, już w trzecim kwartale tego roku na rynek może zawitać większa wersja tabletu Amazona. Sprzęt z 10,1-calowym ekranem miałby lepiej konkurować z iPadem, a także nowymi urządzeniami tego typu wyposażonymi w platformę Windows 8.

Amazon poza świetną obsługą klienta, znany jest również z niezwykle niskich cen. Czytnik Kindle miał być według szefa koncernu tak tani, by "każdy mógł sobie na niego pozwolić". Również tablet Kindle Fire, dostępny obecnie za 199 dolarów, był jednym z najtańszych urządzeń tego typu, a niektórzy analitycy uważali nawet, że Amazon może sprzedawać go "po kosztach", by tylko zdobyć udziały w rynku.

Sprzedaż tabletu Kindle Fire spadała w ostatnich miesiącach na amerykańskim rynku, jednak niskie ceny działają często jak magnes na klientów. Aby udostępniać swoje urządzenia jeszcze taniej, niedawno serwis AdAge informował o planach Amazona dotyczących umieszczania reklam w ekranie powitalnym tabletu Kindle Fire (zob. Amazon to Sell Ads on Kindle Fire Welcome Screen -- If You Have $600K).

Według Digitimesa amerykański koncern pracuje również nad podświetlanym czytnikiem Kindle. Urządzenie miałoby oferować 6-calowy ekran i najprawdopodobniej pojawi się na rynku dopiero w ostatnim kwartale roku.

Czytaj także: Większy Kindle Fire już w trzecim kwartale?


Źródło: Digitimes, AdAge
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy