Kim Dotcom: Stworzymy bezpieczną pocztę, by rządy nie mogły czytać Twoich e-maili

27-02-2013, 13:56

Ambicje Kima Dotcoma nie kończą się na usłudze do przechowywania plików w chmurze. Choć jest to bez wątpienia najbardziej lukratywne przedsięwzięcie, twórca Mega udostępni również inne narzędzia webowe.

Dotcom chwalił się ostatnio, że jego usługa Mega w miesiąc po uruchomieniu miała już 3 miliony zarejestrowanych użytkowników. Dropboxowi osiągnięcie takiego wyniku zajęło dwa lata - zauważa internetowy przedsiębiorca.

Mega...

Rząd nie podejrzy e-maili?

Sonda
Skorzystasz z usługi pocztowej Mega?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Następnym krokiem, który ma umożliwić szybkie zwiększenie liczby użytkowników, będzie usługa pocztowa. Rozszerzymy Mega, oferując pocztę elektroniczną, która będzie w pełni zaszyfrowana - tłumaczy Dotcom w rozmowie z serwisem Guardian. - Nie będziesz się musiał martwić o to, że rząd czy dostawca usług internetowych zagląda w Twoje wiadomości.

Przy okazji Dotcom jeszcze raz zapewnił, że jest celem amerykańskiego rządu. Jego zdaniem politycy "zhakowali prawo", ignorując swoją własną ustawę DCMA (Digital Millennium Copyright Act). DCMA miało nas chronić i być dla nas bezpieczną zatoką - skarży się twórca Mega. Mimo to jego poprzednia witryna umożliwiająca wymienianie się plikami została z dnia na dzień zamknięta przez FBI.

Na razie zapowiadany "wielki powrót" idzie zgodnie z planem. Pytanie, czy szyfrowanie poczty rzeczywiście przekona internautów do porzucenia np. Gmaila.


Źródło: Guardian
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930