Kim Dotcom rezygnuje z kierowania Mega. Zajmie się polityką i usługą muzyczną

04-09-2013, 14:52

Kim Dotcom nie będzie dalej kierował serwisem Mega, nazywanym "następcą Megaupload". Ma on inne plany na życie, które obejmują politykę i nową usługę muzyczną.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Na początku tego roku z wielką pompą ruszył serwis Mega, który był utożsamiany z następcą Megaupload. W tworzenie usługi zaangażował się Kim Dotcom, któremu najwyraźniej nie przeszkadzała wizja ekstradycji do USA w związku z zarzutami naruszania praw autorskich przez Megaupload. 

Kim Dotcom oficjalnie kierował usługą Mega, ale nie ma zamiaru robić tego dalej. Jak ustalił NZ Herald, Dotcom zrezygnował ze stanowiska w Mega dnia 29 sierpnia i zastąpił go Bonnie Lam. CEO Mega Vikram Kumar potwierdził tę informację, dodając, że Dotcom zrezygnował ze stanowiska, by zająć się sprawą ekstradycji, nową stroną muzyczną oraz budowaniem partii politycznej (zob. NZ Herald, Kim Dotcom resigns Mega directorship).

Dotcom szefem partii?

Informacje o politycznych ambicjach Kima Dotcoma nie są całkiem zaskakujące. Już 31 sierpnia opublikował on na Twitterze wpis, który przedstawiał obrazek z jego wizerunkiem jako kandydata na premiera.

W rzeczywistości Dotcom nie może zostać premierem Nowej Zelandii, bo nie ma obywatelstwa tego kraju. Może on jednak założyć partię polityczną i zostać jej szefem. Taki właśnie plan przedstawił serwisowi TorrentFreak.

Usługa muzyczna Dotcoma?

Jeśli chodzi o usługę muzyczną, w planach Dotcoma już wcześniej była usługa MegaBox. Miała być ona platformą, która umożliwiałaby muzykom publikowanie i sprzedaż swoich treści w internecie. Takich serwisów miało być więcej, np. Megamovie miało być platformą dla twórców filmów. Do autorów materiałów trafiać miało nawet 90% przychodów ze sprzedaży.

Sonda
Gdyby Dotcom utworzył partię w Polsce, czy zagłosowałbyś na nią?
  • tak
  • raczej tak
  • raczej nie
  • nie
wyniki  komentarze

Możliwe, że Dotcom planuje uruchomienie czegoś w rodzaju Megabox, ale znów TorrentFreak dowiedział się, że nowy projekt nie będzie korzystał z marki "Mega". TorrentFreak wie również, że nowa usługa ma być uruchomiona przez firmę, która będzie faktycznie w posiadaniu Dotcoma.

Poza tym Dotcom ma zająć się sprawą swojej ekstradycji, ale z tym nie będzie musiał się śpieszyć. Ujawnienie nadużyć władz, takich jak nalot na posiadłość Dotcoma na podstawie nieważnego nakazu, przedłużyło postępowanie w sprawie ekstradycji i decyzja z pewnością nie zapadnie wcześniej niż niż w listopadzie. Jej wydanie może się odwlec nawet do kwietnia 2014 roku.

Czytaj także: Czy Megaupload było ofiarą za kręcenie Hobbita w Nowej Zelandii?Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.