KielceCom Space - czyli o technologiach i promocji branży kosmicznej

PATRONAT MEDIALNY 26-08-2014, 22:44

KielceCom to inicjatywa, którą zna większość kielczan i osób z Polski zainteresowanych nowymi technologiami. W trakcie tematycznych wydarzeń poruszane są różne aspekty funkcjonowania e-biznesu, marketingu i nowości w świecie IT. Tym razem inicjatywa ta towarzyszyć będzie Europejskim Zawodom Łazików Marsjańskich - największej imprezie robotycznej w Europie Środkowo-Wschodniej.

Spotkanie odbędzie się 7 września o godzinie 20:00 w Grand Hotel w Kielcach i jest polecane szczególnie tym, którzy interesują się statkami bezzałogowymi i chcą poznać prawne aspekty ich wykorzystywania czy dowiedzieć się, jak rozwijała się społeczność skupiona wokół łazików marsjańskich w Polsce.

Jako pierwszy wystąpi Piotr Wrotny z Face Controller. Piotr należał do drużyny narodowej, która wystąpiła w światowym finale Microsoft Imagine Cup w Seattle w lipcu tego roku. Opowie wszystkim uczestnikom, jak czujnik Kinect może mieć zastosowanie w pomocy niepełnosprawnym.

Tuż po nim - Piotr Olesiński, który specjalizuje się w Design Thinkingu i rozwija przestrzeń do prototypowania 1400m2.pl. Piotr w trakcie swojego wystąpienia będzie się starał odpowiedzieć na pytanie, dlaczego innowacyjny pomysł nie zawsze jest dobry.

Jako kolejny zaprezentuje się Michał Wojas z FlyTech. Jako twórca autorskiego systemu spadochronowego dla samolotów bezzałogowych oraz laureat licznych nagród i wyróżnień w obszarze samolotów bezzałogowych prelegent przedstawi możliwości rozwoju tej branży. Opowie także o aspektach prawnych związanych z wykorzystaniem cywilnej przestrzeni powietrznej.

W gronie mówców nie zabraknie także zwycięzców Europejskich Zawodów Łazików Marsjańskich, którzy przedstawią swój pojazd, jednak ich poznamy dopiero w niedzielę 7 września.

Na zakończenie wydarzenia odbędzie się rozmowa z Łukaszem Wilczyńskim, prezesem Planet Group (do której należy agencja Planet PR) i partnerem sieci GlobalCOM-PR Network. W trakcie rozmowy poruszony będzie wątek o rozwijaniu projektu European Rover Challenge i promocji branży kosmicznej w Polsce.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, obowiązuje tylko rejestracja na kielcecomspace.evenea.pl

Przypominamy, że KielceCom Space odbędzie się 7 września (niedziela) o godzinie 20:00 w Grand Hotel w Kielcach przy ulicy Sienkiewicza 78.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy