Julia Reda z Partii Piratów na CopyCamp w Warszawie

22-09-2017, 16:59

Trwa rejestracja publiczności na VI edycję organizowanej przez Fundację Nowoczesna Polska międzynarodowej konferencji o społecznych i ekonomicznych aspektach prawa autorskiego - CopyCamp. Konferencja odbędzie się 28 i 29 września w Warszawie.

W tym roku na CopyCampie wystąpi 60 międzynarodowych prelegentów reprezentujących szeroką perspektywę - są to eksperci, którzy będą mówić o tym jak prawo autorskie (i inne prawa wyłączne) funkcjonują w obszarze kultury, edukacji, nauki czy technologii, ale też w takich obszarach, jak zdrowie, medycyna czy żywność.

Wystąpi m.in. Julia Reda, posłanka do Parlamentu Europejskiego z ramienia Partii Piratów, która otworzy sesję wystąpień poruszających rozmaite tematy związane z trwającą reformą prawa autorskiego UE. James Love, dyrektor Knowledge Ecology International, będzie mówił o propozycji międzynarodowej współpracy w zakresie publicznego wsparcia badań nad lekami na raka. Ariele Elia, kuratorka z nowojorskiego Fashion Institute of Technology, wystąpi z prelekcją dotyczącą zapożyczeń w modzie. Nick Briz oraz Antonio Roberts, artyści i performersi, którzy w swojej twórczości wykorzystują możliwości jakie stwarzają nowe media i technologie, opowiedzą o swoich praktycznych doświadczeniach z prawem autorskim. Aaron Perzanowski, autor książki „The End of Ownership” opowie o wpływie prawa autorskiego na prawo własności. Krishna Ravi Srinivas opowie z kolei o tym jak idea open source jest wykorzystywana w rolnictwie do przeciwdziałania problemom wynikającym ze stosowania praw wyłącznych do nasion. W programie są także sesje poświęcone takim tematom jak dygitalizacja dziedzictwa, praktyki funkcjonowania formalnych i nieformalnych instytucji kultury, ponowne wykorzystanie informacji sektora publicznego, jak również maszynowej analizie tekstów i danych.

Wystąpieniom konferencyjnym towarzyszą praktyczne warsztaty o tematyce interesującej z punktu widzenia osób korzystających z technologii informacyjnych. Wstęp na CopyCamp i warsztaty jest wolny, wymagana jest tylko wcześniejsza rejestracja na stronie 

http://copycamp.pl

Konferencja odbędzie się w dniach 28-29 września w Kinie Praha, a towarzyszące jej warsztaty w Centrum Kreatywności Targowa.

Konferencja została objęta honorowym patronatem Ministerstwa Cyfryzacji oraz Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej.

Partnerzy strategiczni konferencji: Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Google, ZIPSEE Cyfrowa Polska oraz Mozilla Foundation. CopyCamp jest organizowany także w partnerstwie z: EDRi, OpenForum Europe, Open Knowledge International, ifrOSS, Free Software Foundation Europe, Creative Commons, Communia.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy