Jugosławia zniknie z Sieci

20-09-2007, 05:56

Mimo, że państwo oficjalnie nie istnieje już przeszło 4,5 roku, domena .yu wciąż była w użyciu. Niedługo jednak się to zmieni.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Federacja Jugosławii przekształciła się na początku 2003 roku w Serbię i Czarnogórę. Organizacja ICANN, sprawująca m.in. pieczę nad domenami narodowymi, przyznała nowemu państwu domenę .cs. Zanim jednak można było zacząć z niej na dobre korzystać, kraj ponownie się rozpadł - od 3 czerwca 2006 roku Serbia i Czarnogóra to dwa odrębne i niepodległe państwa.

Powstały więc dwie nowe domeny .rs dla Serbii oraz .me dla Czarnogóry (z ang. Montenegro). Pełen proces przechodzenia ze starej domeny - .yu - do nowych może zająć dwa do trzech lat. W tym czasie "opiekunem" jugosłowiańskiej domeny będą Serbowie - donosi agencja Associated Press.

Agencja przypomina, że nie jest to pierwszy przypadek, gdy znika domena narodowa. Wcześniej zlikwidowano m.in. .dd, przypisaną Niemieckiej Republice Demokratycznej, która wchłonięta została przez Republikę Federalną Niemiec (.de), czy .zr, należącą do Zairu, który zmienił nazwę na Demokratyczną Republikę Konga i otrzymał w zamian .cd.

Następny artykuł » zamknij

Polacy polubili miniblogi?


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Xsolla


fot. Geralt


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.