Jest przełom: Smartfony będą działały ZNACZNIE dłużej po naładowaniu

02-11-2012, 10:52

Miliardy dolarów wydawane na badania przez technologicznych gigantów wreszcie przyniosły efekty. Kiedy będziemy mogli pozbyć się ładowarek?

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Nowoczesne urządzenia przenośne są dosłownie uzbrojone w najnowsze technologie, jak wielordzeniowe procesory czy obsługę szybkich sieci. O ile jednak kluczowe podzespoły w ciągu ostatnich lat znacznie się rozwinęły, tak baterie wciąż są piętą achillesową topowych gadżetów.

Miliardy to za mało?

Nie ma co ukrywać, że bez wydajniejszych baterii albo przynajmniej systemów, które wpłynęłyby na oszczędniejsze wykorzystywanie energii, dalszy rozwój smartfonów może być bardzo utrudniony. Kolejne funkcje, w tym ciągłe monitorowanie naszego życia czy łączność z siecią, bez wątpienia sprawią, że nie będziemy się mogli rozstawać z ładowarkami na zbyt długo.

Apple czy Samsung wydają każdego roku wiele miliardów dolarów na badania, które mają zmienić bieg historii i pozwolić na uczynienie przenośnych urządzeń jeszcze wygodniejszymi. Prawdopodobnie zbliżyliśmy się do momentu, który faktycznie może przynieść rewolucję.

Przełomowy wzmacniacz

Sonda
Smartfony działają zbyt krótko na jednym ładowaniu?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Inżynierowie z MIT, którzy rozwijają firmę Eta Devices, poinformowali o opracowaniu rewolucyjnego wzmacniacza. Nowy podzespół ma być znacznie oszczędniejszy od swojego poprzednika, a przez to umożliwi nawet dwukrotnie dłuższą pracę popularnych gadżetów, bez konieczności ładowania - czytamy na opracowywanym przez uczelnię MIT blogu Technology Review.

Warto zauważyć, że np. pięć układów scalonych wzmacniaczy ze smartfona iPhone 5 odpowiedzialnych jest za pobór nawet 60% mocy całego urządzenia. Łatwo dostrzec więc potencjał powyższego wynalazku.

Eta Devices chce udostępnić nową technologię komercyjnie już na początku kolejnego roku. W pierwszej kolejności trafi ona jednak do stacji bazowych LTE, a dopiero z czasem zawita również do znacznie mniejszych urządzeń, jak smartfony czy tablety.

Czytaj także: iPhone 5 - najlepszy prezent, jaki Apple przygotowało Samsungowi


Źródło: Technology Review


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.