Jest drukarka 3D jeszcze szybsza od tej najszybszej i też niczym z Terminatora - wideo

25-03-2015, 15:31

Tydzień temu w mediach pisano o drukarce 3D firmy Carbon3D, która drukuje od 25 do 100 razy szybciej niż "zwykłe" drukarki. Tak się składa, że istnieje jeszcze szybsza drukarka, która niebawem ma walczyć o pieniądze na Kickstarterze.

Tydzień temu w Dzienniku Internautów opisywaliśmy technologię drukowania przestrzennego firmy Carbon3D. Cechą tej technologii ma być drukowanie szybsze od 25 do 100 razy, co samo w sobie brzmi niezwykle. Dodatkowo drukowanie wygląda bardzo efektownie, kojarząc się z technologiami z filmów o Terminatorach. Drukowane kształty jakby wyłaniają się z płynu, co jest możliwe dzięki zastosowaniu żywicy utwardzanej za pomocą światła ultrafioletowego. Światło jest emitowane ze specjalnego projektora niczym animacja powstającego obiektu.

Wczoraj serwis 3DPrint.com poinformował o jeszcze szybszej technologii drukowania, która została opracowana przez australijską firmę Gizmo 3D. Ta technologia jest podobna do rozwiązania Carbon 3D, ale w przeciwieństwie do niego nie drukuje przedmiotu poprzez wyciąganie kształtu do góry. W rozwiązaniu Gizmo 3D drukowany obiekt pozostaje w pojemniku z płynem. 

Drukarka Gizmo 3D jest w stanie w ciągu 6 minut wydrukować obiekt o wymiarach 150mm x 80mm x 26mm z rozdzielczością 50 mikronów (oś Z). Film poniżej prezentuje możliwości urządzenia.

Artykuł w 3DPrint.com wspomina o tym, że założyciel Gizmo 3D dysponuje swoimi sekretnymi sposobami na przyspieszenie procesu drukowania aż dwukrotnie. Planuje on kampanię na Kickstraterze i opatentowanie niektórych technologii. Dlatego nie wszystko zostało ujawnione już teraz. Kampania na Kickstarterze ma służyć wprowadzeniu na rynek kilku drukarek, z których tylko niektóre będę posiadać tę sekretną technologię. Gizmo 3D zapowiada też inne funkcje specjalne, jak możliwość drukowania kilku obiektów w różnych kolorach dzięki użyciu specjalnych pojemników. 

Pozostaje czekać na tę kampanię na Kickstarterze.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy