Jaki smartfon dla przedsiębiorcy?

Forsal.pl 12-04-2010, 09:21

Zaawansowany telefon pozwala na niemal stały dostęp do poczty elektronicznej, internetu i wszelkich firmowych dokumentów. Dla mobilnego przedsiębiorcy to już konieczność.

Nokia prowadzi

Dla przedsiębiorców szczególnie przydatna jest możliwość korzystania z poczty elektronicznej. Potwierdza to Dariusz Zalewski z firmy Nokia, która pod koniec ubiegłego roku weszła na polski rynek z usługą Nokia Mail. Usługa robi furorę przede wszystkim wśród małych i średnich firm – mówi Zalewski. Przyczyny popularności Nokia Mail to jego zdaniem prostota w użytkowaniu i niska cena (np. w Orange kosztuje 19,9 zł z VAT, a w Play jest dodawana do pakietu internetowego).

Nokia Mail umożliwia synchronizację nawet 10 skrzynek pocztowych. Nokia wprowadziła ją, gdyż z badań wynikało, że z poczty elektronicznej w telefonach korzystało w Polsce mniej niż 10 proc. użytkowników komórek, a aż 78 proc. jest zainteresowane taką usługą. Nokia to najpopularniejsza marka telefonów komórkowych w Polsce. Chcemy umacniać pozycję lidera także na rynku smartfonów – mówi Piotr Bubak, dyrektor marketingu Nokii w Polsce.

>>> Czytaj: 100 mln USD więcej na rozwój aplikacji dla smartfonów

Wszechstronny Samsung

Jednak konkurenci Nokii uważają, że to właśnie w segmencie smarftonów będzie im najłatwiej z nią walczyć w Polsce. Tak uważa np. koreański Samsung, który oferuje szeroką gamę najbardziej zaawansowanych telefonów i - co ciekawe - wykorzystuje prawie wszystkie platformy. Pod marką Samsunga klient znajdzie więc smartftony z system Android, Windows Mobile, Symbianem, a ostatnio firma ta pokazała nawet telefon z własnym systemem operacyjnym pod nazwą Bada. Samsung bardzo liczy, że Wave S8500 działający w oparciu o platformę Bada znajdzie uznanie wśród przedstawicieli MSP.

Więcej w serwisie Forsal.pl w tekście pt. Smartfon to już konieczność dla przedsiębiorcy

Marek Jaślan

Forsal.pl


Źródło: Forsal.pl
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy