Jak wybrać konto firmowe

21-06-2014, 09:48

Jedną z pierwszych czynności podczas zakładania nowego biznesu jest otwarcie konta bądź dodatkowego rachunku firmowego. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele ofert, jednak przy wyborze najlepszej szczególnie początkujący przedsiębiorcy powinni pamiętać o co najmniej kilku kwestiach.

Wgryź się w biznes z PizzaPortal.pl

Opłaty za prowadzenie konta 

Jak wysoka jest opłata za prowadzenie rachunku bankowego? Najlepiej, jeśli odpowiedź na to pytanie to po prostu "0 złotych". Choć wydaje się, że prowadzenie konta firmowego musi się wiązać choć z niewielką opłatą roczną, w praktyce znaleźć można również wiele darmowych propozycji i to nie ustępujących w niczym konkurencyjnym rozwiązaniom.

Ile zapłacisz za przelew do ZUS i Urzędu Skarbowego?

Będąc przedsiębiorcą, niektórych operacji finansowych po prostu nie unikniesz. Przelewanie co miesiąc składki do ZUS oraz Urzędu Skarbowego jest koniecznością, a więc warto sprawdzić, czy przy okazji nie będą naliczane dodatkowe koszty.

Jak dużo będziesz płacić za standardowe przelewy? 

Osobną kwestią i prawdopodobnie jednym z największych problemów dla przedsiębiorców jest naliczanie opłat za każdy wychodzący przelew (poza tymi do urzędów). W przypadku większych firm, które wykonują bardzo dużo operacji finansowych, przeoczenie kwestii tego typu opłat może się wiązać nawet z koniecznością wydawania dodatkowych kilkuset złotych miesięcznie.

Sprawdź dodatki 

Opłaty za prowadzenie konta oraz przelewy to podstawa, od której warto wyjść. Jeśli bank nie żąda zbyt wiele, dobrze przyjrzeć się również innym szczegółom, które pomogą w prowadzeniu działalności. Jedną z opłat, o której trzeba pamiętać, jest koszt obsługi karty kredytowej - co prawda nie zawsze trzeba ją wyrabiać, jednak zwykle jest bardzo przydatna.

Dla niektórych przedsiębiorców istotna może być również dostępność oraz koszty obsługi kredytów odnawialnych i inwestycyjnych czy leasingu. Z kontami bankowymi może być więc powiązanych wiele dodatkowych usług, które mogą przeważyć o wyborze konkretnego konta.

Zobacz: Porównanie ofert kont firmowych

 

Partnerem sekcji Startupy jest PizzaPortal.pl - startup, który powstał w 2010 roku, a od 2012 roku stał się częścią grupy Delivery Hero, holdingu ułatwiającego zamawianie jedzenia na całym świecie. Wgryź się w sukces razem z PizzaPortal.pl!

Masz problem lub pytanie dotyczące biznesu? Wyślij je na startup@di24.pl

Zapisz się na newsletter dla startupów:Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag startupytag konta firmowetag konta bankowe
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy