Jak Przemysł 4.0 zmienia biznes i jaki ma to związek z tegorocznymi targami Hannover Messe?

31-03-2021, 10:47

Choć sporo osób miałoby nadal jeszcze kłopot z rozwinięciem definicji ,,Przemysł 4.0”, termin ten robi dziś oszałamiająca karierę i dotyczy bardzo wielu dziedzin gospodarki. Z badania IDG/ABB* „W drodze ku Gospodarce 4.0” wynika, że zaledwie 14% przedsiębiorstw w Polsce ma opracowany strategiczny plan transformacji dla działań w ramach Gospodarki 4.0 i zaczęło wdrażać go w życie. Niemal połowa (48%) deklaruje, że działania związane z cyfryzacją procesów wytwórczych nie mają umocowania na poziomie strategii przedsiębiorstwa, co czwarta firma (27%) nie zamierza prowadzić żadnych działań związanych z szeroko pojętą Gospodarką 4.0.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


ABB, Mitsubishi, FANUC, General Electric, IBM, Cisco… Co łączy te popularne firmy? Wszystkie są liderami transformacji cyfrowej, potrafią zwiększać efektywność działania przedsiębiorstw m.in dzięki efektywnemu wykorzystaniu danych, które jest jednym z kluczowych elementów na drodze ku transformacji cyfrowej. Na całym świecie obserwuje się zjawisko wzrostu kosztów pracy co powoduje, że firmy muszą zwracać coraz większą uwagę na efektywność produkcji i pracy, które powinny być wspierane w coraz większym stopniu przez robotyzację i automatyzację.

Dane mają kolosalne znaczenie

Plany inwestycji w nowe technologie w kontekście Przemysłu 4.0 powinny dotyczyć wdrożenia systemów IT. AMAGE SYSTEMS - polska firma z Krakowa, od ponad 3 lat dostarcza rozwiązania, które w skrócie można opisać mottem "Zasoby pod kontrolą". Oprogramowanie funkcjonuje w wersji web oraz w wersji mobile; w modelach: SaaS, SaaS Private ale również On-Premises.

- Potrafimy zagospodarować dane od momentu rozpoczęcia prac konstrukcyjnych poprzez produkcję aż do eksploatacji. Umożliwiamy naszym klientom pełne zarządzanie zasobami np. na budowie lub zakładzie produkcyjnym. Naszą ofertę kierujemy zarówno do dużych firm, które mają potrzeby w szerokim zakresie naszych usług, ale też do tych mniejszych, które potrzebują narzędzi IT służących im do organizacji, nadzoru, rozliczenia i powiadamiania w konkretnym procesie przedsiębiorstwa. Stanowimy uzupełnienie procesu BIM o operacyjne informacje bezpośrednio z placu budowy jednocześnie potrafimy wykorzystać te informacje już na etapie eksploatacji takiej inwestycji - wyjaśnia Sławomir Mikuła, Prezes AMAGE SYSTEMS sp. z o. o.

amage systems

fot.archiwum Amage Systems

Kultowy Hannover Messe a Przemysł 4.0

Od dziesięcioleci Hannover Messe jest miejscem spotkań pionierów innowacji przemysłowych, którzy prezentują nowe technologie międzynarodowej publiczności. Hannover Messe odbędą się w dniach od 12 do 16 kwietnia 2021 r. w formie cyfrowego wydarzenia pionierskiego. Z uwagi na sytuację związaną z Covid-19 targi odbędą się w formacie czysto cyfrowym.

Nie zabraknie tematu cyfrowej transformacji przedsiębiorstw. Jak wynika z agendy wydarzenia i informacji na platformie targów będzie można wziąć udział w takich dedykowanych wydarzeniach jak np. ,,Industrial Transformation Channel”. AMAGE SYSTEMS już teraz zaprasza na swój profil na targach >>

Dlaczego warto spotkać się podczas Hannover Messe?

- Brak spotkań na żywo to z całą pewnością duży problem dla wielu firm. Organizatorzy targów postarali się jednak, aby zarówno wystawcy jak i odwiedzający wydarzenia mieli wygodny i szybki dostęp do interesujących prelekcji, spotkań i wszelkich informacji o firmach. Na targach pojawimy się z AMAGE SYSTEMS w ramach GoTo Brand. Zapraszamy przedstawicieli branż: przemysł, produkcja, energetyka, budownictwo; do odwiedzenia naszego profilu na stronie targów i umówienia spotkania online - dodaje Sławomir Mikuła.



Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.