Jak można spędzić weekend z nastolatkami w Poznaniu, czyli czym skorupka za młodu nasiąknie

21-09-2016, 07:47

Pod koniec września br. Stary Browar w Poznaniu będzie gościł drugą w Polsce edycję wydarzenia dla nastolatków - Startup Weekend Kids. Są to warsztaty, podczas których młodzi ludzie w wieku 10-18 lat wspólnie z dorosłymi ekspertami od programowania, grafiki komputerowej, marketingu i PR-u uczą się nowych, cyfrowych i biznesowych kompetencji oraz poszerzają swoje horyzonty aby w przyszłości bardziej świadomie podejść do planowania swojej kariery zawodowej.

Startup weekend kids poznań

Czym skorupka za młodu nasiąknie

Startup Weekend to popularne na całym świecie, weekendowe innowacyjne warsztaty z przedsiębiorczości i rozwijania kompetencji cyfrowych. W Poznaniu odbędzie się młodzieżowa wersja Startup Weekendu, czyli Startup Weekend Kids, organizowana pod hasłem: “Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym… lepsze startupy zrobi”.

Przez trzy dni młodzi ludzie będą zamieniali swoje pomysły w technologiczne, innowacyjne projekty biznesowe lub biznesowo-społeczne, tzw. startupy. Będą przy tym rozwijali swoją kreatywność, kompetencje miękkie oraz cyfrowe. Poznają z bliska m.in. czym jest programowanie i projektowanie graficzne, dowiedzą się jak weryfikować pomysł na biznes, jak zarządzać projektem oraz będą też mogli ćwiczyć wystąpienia publiczne.

 

Podziel się z młodszymi swoim know-how

Organizatorzy zapraszają przedsiębiorców, programistów, grafików, menedżerów, marketingowców, PR-owców z Poznania i okolic do udział w wydarzeniu i podzielenia się swoim know-how oraz doświadczeniami z nastolatkami. Praca z młodymi, aktywnymi ludźmi nie tylko daje dużo satysfakcji ale może być również niezwykle inspirująca.

 

Świadomy wybór zawodów przyszłości

Dzięki współpracy z dorosłymi ekspertami zajmującymi się nowymi technologami, młodzi ludzie będą mieli okazję poznać z bliska zawody przyszłości, którymi warto się zainteresować. Jak bowiem szacuje Komisja Europejska, a także Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości w 2020 roku największą szansę na zatrudnienie będą mieli specjaliści z rynku informatycznego i telekomunikacyjnego. Obecnie na rynku europejskim brakuje aż 50 tys. specjalistów IT, a do 2020 roku liczba wakatów w tym obszarze ma zwiększyć się nawet do 800 tysięcy miejsc.

 

Stwórz podstawy nowoczesnego biznesu w 3 dni

Nastolatki będą uczyły się w praktyce jak rozpocząć realizację pomysłu na biznes, jak sprawdzić czy pomysł chwyci wśród klientów, jak opracować prosty plan biznesowy oraz jak prezentować pomysł na biznes potencjalnym klientom. W ciągu trzech dni będą musiały zebrać zespół do swojego projektu, przepytać potencjalnych klientów, sprawdzić konkurencję, opracować mini biznes plan, stworzyć prototyp oraz przygotować finałową prezentację o swoim projekcie.

 

Poznańska edycja Startup Weekend Kids dedykowana jest uczestnikom w wieku 10-18 lat. Warsztaty odbędą się w Starym Browarze, który jest partnerem wydarzenia, w sali Słodownia +1, przy ul. Półwiejskiej 42.

Rejestracja na wydarzenie trwa do 28 września. Liczba miejsc jest ograniczona.

Zainteresowanych rodziców i nastolatków zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami wydarzenia oraz rejestracji na stronie:

http://swkids.pl

 

Pierwsza edycja odbyła się w czerwcu w Warszawie i była pionierskim tego typu wydarzeniem w Polsce oraz pierwszym na świecie, w którym programiści, graficy i marketingowcy dołączyli (także spoza Polski - zdalnie, poprzez platformę livecoding.tv) do zespołów dzieci, by wesprzeć je swoimi kompetencjami. Pełną relację z warszawskiej edycji można zobaczyć na stronie szlachtastartupuje.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: