Jak bezpiecznie dojeżdżać do pracy w dobie koronawirusa?

12-05-2020, 15:39

Powracający do normalności Polacy potrzebują poczucia bezpieczeństwa, szczególnie w trakcie przemieszczania się w zatłoczonych miastach. O możliwych scenariuszach i pomysłach na rozwiązanie tego problemu będą rozmawiać podczas panelu dyskusyjnego online pt. „Czym do pracy w nowej normalności. Jak dojeżdżać w mieście w dobie koronawirusa” specjalni goście - Wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki Katarzyna Gruszecka-Spychała oraz Prezes Stowarzyszenia Mobilne Miasto, Adam Jędrzejewski. Webinar odbędzie się w najbliższy piątek, 15 maja o godz. 10.00.

W najbliższych tygodniach sprawny i bezpieczny transport będzie kluczowy w powrocie do pracy w biurach oraz w procesie odmrażania gospodarki. Jak odbudować nadszarpnięte koronawirusem zaufanie do podróżowania transportem zbiorowym? Czy Polacy już na stałe przesiądą się masowo do prywatnych pojazdów? Jak będą wtedy wyglądały nasze ulice, parkingi, chodniki, powietrze? Czy rozwiązaniem, jakiego potrzebują mieszkańcy polskich miast, mogą stać się indywidualne przejazdy pojazdami współdzielonymi? Jak wygląda wykorzystanie pojazdów współdzielonych w ostatnich tygodniach?

O tym jak miasta mogą radzić sobie z nowymi problemami transportowymi będą rozmawiali eksperci zaproszeni na spotkanie, którzy podzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i pomysłami na mobilność w epoce koronawirusa.

Na spotkanie można się zapisać pod adresem:

https://vooom.pl/webinar

Liczba miejsc jest ograniczona. Podczas webinaru będzie można zadawać pytania i dzielić się swoimi pomysłami.

webinar vooom dojazdy do pracy koronawirus

Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki. Bezpośrednio nadzoruje wydziały: nadzoru właścicielskiego, strategii, komunikacji społecznej i informacji, budynków, polityki gospodarczej oraz Biuro Planowania Przestrzennego, Pomorski Park Naukowo - Technologiczny, Centrum Nauki Experyment, Powiatowy Urząd Pracy i Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych. Wspiera i rozwija potencjał Gdyni w sektorze MICE poprzez działania Gdyńskiej Rady Turystycznej. Wykonuje prawa i obowiązki właściciela wobec spółek, w których gmina posiada udziały.

Adam Jędrzejewski, Prezes Stowarzyszenia Mobilne Miasto, CEO Huby Mobilności, ekspert w zakresie mobilności miejskiej z ponad 15-letnim doświadczeniem zawodowym. Specjalizuje się w zakresie systemów współdzielonej mobilności, usług mobilności typu MaaS (Mobility-as-a-Service), polityk parkingowych oraz zadań publicznych realizowanych w formule ppp (partnerstwa publiczno-prywatnego).

Gospodarzem dyskusji będzie Włodzimierz Łoziński, CEO Vooom, polskiej platformy MaaS (Mobility-as-a-Service) ułatwiającej szybkie i sprawne podróżowanie po mieście pojazdami na minuty, taksówkami oraz komunikacją miejską. Wszystkie samochody, skutery, hulajnogi, rowery, transport publiczny – na jednej mapie. Aplikacja Vooom jest dostępna na urządzenia z systemami Android oraz iOS. Firma jest laureatem konkursu redakcji „Rzeczpospolitej cyfrowej” za szczególny wkład w rozwój polskiej transformacji cyfrowej w 2019 roku.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930