Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Jaguar, Tauron, ING i inni - czas wsparcia dla startupów. Przegląd e-biznes - 14.02.2017

14-02-2017, 07:46

Facebook poddaje się audytowi, kolejne korporacje inwestują w startupy, a Ministerstwo Cyfryzacji stawia na podnoszenie kompetencji cyfrowych. Jeszcze więcej informacji w dzisiejszym przeglądzie.

 • W Ministerstwie Cyfryzacji powstaje Departament Kompetencji Cyfrowych, który zajmie się m.in. koordynacją działań administracji na rzecz nauki programowania, wykorzystania w szkole technologii w dydaktyce każdego przedmiotu czy budową nowych e-usług administracji. Pracami Departamentu pokieruje Robert Król, dotychczasowy prezes Fundacji Rozwoju Branży Internetowej "Netcamp" w Szczecinie (materiał prasowy Netcamp).
 • Jak podaje Business Insider, Facebook podda się niezależnemu audytowi. Przeprowadzone przez Media Rating Council badanie ma potwierdzić, czy społecznościowy gigant prawidłowo mierzy działanie reklam publikowanych na portalach Facebook i Instagram.
 • Tauron spotkał się w Katowicach z 60 startupami w ramach Pilot Maker – programu pilotażowych wdrożeń dla startupów z wykorzystaniem wsparcia dużych przedsiębiorstw. Zakwalifikowane do udziału startupy otrzymają do 200 tys. zł finansowania i 50 tys. zł na warsztaty i wsparcie mentorów (źródło: materiał prasowy Tauron).

 • W związku z wydłużonym cyklem sprzedaży, zaskakującymi przepisami prawa czy innymi przeszkodami może się okazać, że aby prowadzić sprzedaż, nie wystarczy tylko zaspokoić potrzeb użytkownika modelowego. Dowiedz się, co jeszcze brać pod uwagę [link afiliacyjny].
 • Były szef Cisco, John Chambers, jest jednym z aniołów biznesu inwestujących w Dedrone - firmę tworzącą rozwiązania zabezpieczające przed wszędobylskimi dronami. Firma pozyskała od inwestorów kwotę 15 mln dol. O szczegółach pisze VentureBeat.
 • Jaguar to kolejna (po m.in. Daimlerze i Fordzie) firma inwestująca w startupy - informuje TechCrunch. Właśnie rusza program akceleracyjny dla młodych firm z sektora mobilności i transportu. Dwie tury półrocznego programu InMotion wesprze łącznie 15 startupów.
 • Blulog to polsko-francuska firma, tworząca rozwiązania monitoringu opartej o urządzenia wielkości karty kredytowej. Firma podsumowała 2106 rok serią nagród. Wspomnijmy o technologii termometrycznej (utrzymywanie temperatury i wilgotności wrażliwych produktów), stosowanej w 200 hurtowniach i centrach logistycznych Eurocash, za którą Blulog otrzymał nagrodę w prestiżowym konkursie Connect 2016 (źródło: materiał prasowy Blulog).
 • ING Bank Śląski rozpoczął współpracę z inviPay.com, startupem, który dzięki usłudze microfaktoringu pomaga MŚP optymalizować przepływy pieniężne. Bank wspiera rozwój młodej firmy, a jednocześnie oferuje klientom ciekawą ofertę. W mikrofaktoringu szereg operacji (np. wypłacenie pieniędzy z faktur sprzedaży czy wydłużenie terminów płatności faktur zakupu) można wykonać jednym kliknięciem (źródło: materiał prasowy ING).
 • Chociaż pewne idee znane są nie od dziś, to jednak nowością jest szybkość, z jaką można założyć firmę i dotrzeć do grupy klientów. Proces powstawania firmy jest dzisiaj znacznie szybszy i mniej kosztowny niż dotychczas. Jak zrobić to w praktyce? [link afiliacyjny]
 • Jeszcze przez 2 dni (do 15 lutego) trwa prowadzona przez Fundację Startup Poland rekrutacja startupów do prezentacji "Startupy w Pałacu B2B". 10 wybranych startupów 14 marca zaprezentuje się przed prezydentem i zaproszonymi gośćmi, zyskując szansę na inwestycje i możliwość udziału w jednej z misji gospodarczych prezydenta  (materiał Fundacji Startup Poland).
 • Należącym do Naspers serwisom ogłoszeniowym OLX, Otodom i Otomoto najwyraźniej dobrze się wiedzie. Grupa OLX właśnie wynajęła 5 tys. m2 w nowym biurze (poznański budynek Maraton, inwestycja firmy Skanska), do którego ponad 200 pracowników firmy wprowadzi się w czerwcu - informuje propertynews.pl.
 • Retailnet pisze o współpracy SkyCash - twórców aplikacji mobilnej do szybkich płatności - i sieci kin Helios (41 kin lokalizowanych głównie w galeriach handlowych). Odpowiednia funkcja w SkyCash pozwala na przeglądanie repertuaru oraz rezerwację i kupowanie biletów poprzez smartfony.

Zapraszam do czytania i komentowania. Jeśli traficie na świeży lub ponadczasowy tekst poświęcony e-biznesowi, napiszcie do mnie (jr@di24.pl) - możliwe, że zamieszczę informację o nim w kolejnym przeglądzie.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              Ostatnie artykuły:

fot. Freepik
fot. G Data