Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

IPHONE z Androidem pojawi się w Brazylii. Co na to Apple?

20-12-2012, 13:47

Pewna brazylijska firma ma prawo do znaku IPHONE, bo postarała się o jego rejestrację jeszcze w roku 2000. Niebawem wprowadzi ona na rynek swoje smartfony z Androidem.

IPHONE z Brazylii

Brazylijska firma IGB Eletronica przedwczoraj ogłosiła zamiar wprowadzenia na rynek smartfonów pod marką IPHONE. Ta sama firma znana jest także pod nazwą Gradiente.

W większości przypadków skorzystanie z marki firmy Apple byłoby samobójstwem, ale IGB Eletronica ma w ręku ważny atut. Z komunikatu firmy wynika, że jeszcze w roku 2000 firma złożyła wniosek o zarejestrowanie znaku IPHONE. Został on pozytywnie rozpatrzony na początku 2008 roku (pierwszy iPhone pojawił się na rynku w roku 2007).

Do tej pory IGB Eletronica nie korzystała ze swojego znaku, gdyż przechodziła restrukturyzację - tak przynajmniej twierdzą jej przedstawiciele. Teraz, korzystając ze znaku IPHONE, firma ma zamiar sprzedawać smartfony warte 300 dolarów, z systemem Android 2.3, kamerą, ekranem 3,7-cala, łącznością Bluetooth, 3G i WiFi (zob. obraz poniżej).

Prawa do znaku IPHONE firma będzie posiadać przynajmniej do roku 2018.

zdjęcie

IPHONE z Brazylii od IGB Eletronica (Gradiente)

Kto mieczem wojuje...

Wiele osób pomyśli w tej chwili, że Apple tego nie odpuści i zaatakuje IGB Eletronica. W rzeczywistości jednak to Apple jest potencjalną ofiarą. Brazylijska firma posiada przecież prawa do znaku towarowego IPHONE, podczas gdy Apple śmie używać bardzo podobnego znaku iPhone. Firma IGB Eletronica mogłaby skierować sprawę do sądu, żądając zaprzestania naruszenia.

Sonda
Jaki jest - Twoim zdaniem - cel stosowania marki IPHONE przez brazylijską firmę?
  • Gradiente chce tylko sprzedać znak firmie Apple
  • Gradiente chce sprzedawać smartfony i tyle
wyniki  komentarze

Nie jest bez znaczenia, że znak w posiadaniu brazylijskiej firmy jest pisany wielkimi literami (IPHONE). Niezależnie od tego Apple może naruszać prawa do tego znaku.

W chwili obecnej nie wiadomo, co zrobi Apple. Obydwie firmy nie są uwikłane w żaden oficjalny spór. Apple nie chce niczego komentować. Tak to jednak bywa z własnością intelektualną. Jednego dnia firma może uznać prostokąt za swoją własność, a drugiego dnia przekonać się, że promowana przez nią od lat marka należy do kogoś innego.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              Ostatnie artykuły:

fot. Freepik
fot. G Data