iPhone 5 - najlepszy prezent, jaki Apple przygotowało Samsungowi

28-10-2012, 13:27

Nowy iPhone niewątpliwie zawiódł użytkowników. Wyniki sprzedaży Samsunga są na to najlepszym dowodem...

Pod koniec tygodnia Samsung ujawnił rekordowe zyski za ubiegły kwartał fiskalny, które sięgnęły 7,4 miliarda dolarów. To efekt świetnej sprzedaży smartfonów i tabletów z serii Galaxy, która nieco przesłoniła słabnącą sprzedaż półprzewodników koreańskiego giganta. Jeśli chodzi o rynek telefonów, Apple pozostało znacznie w tyle...

Samsung...

iPhone 5 pomógł Galaxy S III

Popularny Galaxy S III pojawił się na długo przed premierą smartfona iPhone 5. Część użytkowników nie kupowała jednak od razu nowego Samsunga, czekając na odpowiedź ze strony Apple. Wyniki sprzedaży nie pozostawiają złudzeń: niezdecydowani wybrali urządzenie z Androidem.

W rozmowie z CNET przedstawiciel Samsunga ujawnił, że Galaxy S III sprzedawał się najlepiej już po premierze iPhone'a 5. Byłem zszokowany wynikami - powiedział nawet Kevin Packingham, szef produktowy mobilnego działu Samsunga. Gdy klienci wiedzieli już, że Apple nie ma im do zaoferowania nic rewolucyjnego, znacznie chętniej kupowali alternatywne produkty.

Samsung niedościgniony

W ubiegłym kwartale Samsung dostarczył na rynek dwukrotnie więcej smartfonów niż Apple. W ostatnich trzech miesiącach było to aż 56,3 miliona sztuk, a więc niemal co trzecie urządzenie tego typu trafiające do sklepów, pochodziło z fabryk koreańskiego giganta.

Warto przy tym zauważyć, że również kwartalna sprzedaż smartfonów Apple wzrosła do 26,9 miliona sztuk z 17,9 miliona w analogicznym okresie ubiegłego roku. Trudno więc mówić o poważnych problemach związanych ze sprzedażą iPhone'a, jednak w tym samym czasie Samsungowi udało się osiągnąć niemal dwukrotnie większy wzrost.

Samsung liderem

Dostawy nowych smartfonów na rynek w trzecim kwartale za IDC.

Czytaj także: Apple wygrywa miliard dolarów w sporze z Samsungiem. To nie koniec wojny


Źródło: Samsung, CNET
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy