iPhone 4S i Samsung Galaxy S III z identycznymi kamerami

04-06-2012, 11:45

Sensor wykorzystywany w nowym Galaxy S III do wykonywania zdjęć jest identyczny jak ten, który znaleźć można w smartfonie iPhone 4S - informuje serwis iFixit, który zniszczył jeden ze smartfonów Samsunga, by przekonać się, z czego dokładnie jest zbudowany.

Według iFixit sensor wyprodukowany przez Sony jest "praktycznie taki sam, jak w smartfonie iPhone 4S", choć redaktorzy witryny zastrzegają, że może to być również jedna z jego nowszych wersji. Informację taką potwierdził serwis ChipWorks (zob. Inside the Samsung Galaxy SIII).

Czytaj także: Samsung wciąż największym dostawcą podzespołów dla Apple

- Sensor optyczny wydaje się być punktem, gdzie podobieństwa do nowego smartfona iPhone się kończą - informuje Apple Insider. Witryna zauważa jednak, że układ Samsunga wykorzystuje inną optykę, a także posiada swoją własną pamięć przeznaczoną wyłącznie dla aparatu, która może być wykorzystywana np. podczas szybkiego przechwytywania dużej liczby obrazów.

Jedną z innych interesujących nowości jest 4-rdzeniowy procesor Exynos produkcji Samsunga taktowany zegarem 1,4 GHz i wykonany w 32-nanometrowym procesie technologicznym. Podobne układy wykorzystywane są w nowych iPadach 2, których produkcją zajmuje się również koreański koncern.

Przypomnijmy, że zaledwie w kilkanaście dni po premierze Samsunga Galaxy S III urządzenie to zamówiło w przedsprzedaży ponad 9 milionów osób. Do najciekawszych cech smartfona należy duży 4,6-calowy ekran Super AMOLED (1280×720 pikseli), a także nawet 64 GB wbudowanej pamięci na pliki oraz 1 GB RAM.

Czytaj także: Spadła sprzedaż telefonów w pierwszym kwartale


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy