iPhone 3G tańszy niż jego poprzednik

10-06-2008, 07:50

Nowa wersja iPhone'a będzie mogła pracować w sieci 3G, będzie posiadać więcej funkcji i co ciekawe, będzie... tańsza o 200 USD. Urządzenie zaprezentowano wczoraj na konferencji World Wide Developers San Francisco.

Analitycy od dawna mówili, że iPhone powinien umożliwiać szybsze pobieranie plików z internetu i musi potanieć. Firma Apple jakby wysłuchała tych uwag i wcieliła je w życie. Nowy iPhone będzie mógł łączyć się z sieciami 3G i potanieje zdecydowanie.

Wersja 8 GB będzie kosztować 199 USD, a wersję 16 GB będzie można kupić za 299 USD. Od razu jednak warto dodać, że wyższy abonament na usługi telefoniczne pożre część oszczędności.

Urządzenie w nowej wersji będzie też wyposażone w GPS oraz oprogramowanie Microsoft Exchange. Ta druga nowość sprawi, że iPhone będzie bardziej bezpośrednio konkurował z urządzeniami BlackBerry i Treo adresowanymi do klientów biznesowych.

iPhone 3G (źródło: Apple)
fot. - iPhone 3G (źródło: Apple)

Szef Apple Steve Jobs na konferencji World Wide Developers zaprezentował w jaki sposób iPhone obsługuje różne języki. Ponadto pokazał 12 nowych aplikacji dla nowego urządzenia. Były wśród nich gry, narzędzia społecznościowe, muzyczne, narzędzia dla studentów medycyny oraz aplikacja pozwalająca na wyświetlenie na mapie położenia znajomych, którzy mają ze sobą telefony.

iPhone 3G (źródło: Apple)
fot. - iPhone 3G (źródło: Apple)

Ciekawym dodatkiem do iPhone'a może okazać się również usługa MobileMe, o której również wspomniano na konferencji. Usługa ta opisana została przez Apple jako "Exchange dla reszty ludzi". Umożliwi ona łatwe synchronizowanie iPhone'a i swoich komputerów. Usługa będzie płatna.

Nowy iPhone pojawi się w sklepach 11 lipca, początkowo w 22 krajach. Co ciekawe, posiadacze "starych" iPhonów związani umową z AT&T będą mogli podpisać kontrakt na korzystanie z nowego iPhone'a bez płacenia kary za odstąpienie od umowy. Do końca roku urządzenie ma być dostępne aż w 70 krajach.

iPhone 3G (źródło: Apple)
fot. - iPhone 3G (źródło: Apple)

Analitycy dobrze ocenili kroki podjęte przez Apple. Jedni zwracają uwagę na agresywną zagrywkę cenową, która z pewnością zada cios konkurentom. Inni mówią, że iPhone potrzebował właśnie aplikacji biznesowych. Specjalisci wpływowej firmy Gartner mówią, że iPhone przesuwa się teraz z pozycji urządzenia zauważalnego na rynku na pozycję lidera.

Według Jobsa do tej pory firma Apple sprzedała 6 mln iPhone'ów. Do końca roku liczba ta ma wzrosnąć do 10 mln.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031