iOS 6: Apple podziękuje mapom Google. Wprowadzi własne

11-05-2012, 15:30

Wraz z nową wersją iOS Apple może przedstawić własną aplikację z mapami, która będzie szybsza, wygodniejsza i efektowniejsza od Google Maps - podaje 9to5Mac.com, powołując się na własne źródła. To było do przewidzenia. W atmosferze ostrej konkurencji Apple chce się całkowicie odciąć od produktów Google'a.

Apple zawsze starała się kontrolować aplikację z mapami w iOS, ale u jej podstaw od 2007 roku leżała technologia Google.

Według informacji 9to5Mac.com to się zmieni w systemie iOS 6. Główną zaletą nowej aplikacji ma być efektowny tryb map 3D bazujący na technologii firmy C3 Technologies, która została przejęta przez Apple w drugiej połowie ubiegłego roku. 9to5Mac zauważa, że firma Apple dokonała też innych akwizycji, pozwalających na zbudowanie usługi z mapami od podstaw (zob. 9to5Mac, iOS 6: Apple drops Google Maps, debuts in-house ‘Maps’ with incredible 3D mode).

Czytaj: Apple pracuje nad mapami 3D dla swoich urządzeń (wideo)

Rozwiązania C3 Technologies są naprawdę efektowne, mowa o fotorealistycznych, bardzo precyzyjnych modelach 3D, które są tworzone za pomocą zaawansowanych algorytmów i mogą być integrowane z mapami, obrazami satelitarnymi oraz zdjęciami ulic. 9to5Mac dowiedział się też, że kierownictwo C3 Technologies nie pracuje już nad tą technologią, co może oznaczać, że Apple szykuje się do głębszego zintegrowania jej z własnymi produktami.

Film poniżej prezentuje jedną z trójwymiarowych map bazujących na technologii C3 Technologies.

Mapy na smartfonach to istotna sprawa. Chodzi o aplikację, która przez lata była mocną stroną Google, która jest bardzo często używana przez posiadaczy smartfonów. Android od samego początku pysznił się dobrym dostępem do map Google, zatem nie będzie dla niego bez znaczenia, jeśli Apple zaserwuje konsumentom mapy dokładniejsze czy efektowniejsze. Być może będzie to dla Google impuls do tego, aby nie osiadać na laurach. 

Czytaj: Aplikacje oparte o Dropboksa powracają do App Store


Źródło: 9to5Mac.com
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy