Inwestor w grupie Pracuj, centrum B+R Energi. Przegląd #ebiznes

30-06-2017, 10:47

Z dzisiejszego przeglądu dowiecie się m.in. o najnowszych dużych inwestycjach, dużej inicjatywie badawczo-rozwojowej grupy Energa oraz aktualnych działaniach polskich firm aktywnych w e-biznesie. Zapraszamy do lektury.

  • Międzynarodowa firma inwestycyjna TCV zainwestowała w Grupę Pracuj, która swoimi rozwiązaniami wspiera rekrutację, rozwój i utrzymanie pracowników. Zakup mniejszościowego pakietu udziałów to pierwsza inwestycja TCV w Polsce. Do rady nadzorczej Grupy Pracuj dołączą John Doran i David Yuan, partnerzy w TCV. Nie ujawniono finansowych szczegółów inwestycji (źródło: materiał prasowy Grupy Pracuj).
  • KIR jako pierwsza firma w Polsce otrzymała ministerialną decyzję odnośnie kontynuacji świadczenia kwalifikowanych usług zaufania w zakresie wydawania kwalifikowanych certyfikatów podpisu elektronicznego i znaczników czasu oraz rozpoczęcia wydawania kwalifikowanych certyfikatów pieczęci elektronicznej oraz uwierzytelniania stron www. Podstawą tej opinii był złożony przez KIR raport z audytu potwierdzającego zgodność usług z wymaganiami określonymi w unijnym rozporządzeniu eIDAS (źródło: materiał prasowy firmy KIR).
  • Linux Polska jako pierwsza polska firma otrzymał nagrodę Innowator Roku 2017, przyznawaną przez Red Hat - największego na świecie dostawcę rozwiązań i usług opartych o otwarty kod źródłowy. Polska firma pokonała kilkuset konkurentów z regionu EMEA (źródło: materiał prasowy firmy Linux Polska).
  • Wspólna promocja systemu płatności mobilnych mPay i Mastercard pozwala kupować bilety komunikacji miejskiej za złotówkę. Warunkiem jest dokonywanie transakcji przy użyciu karty płatniczej zarejestrowanej w portfelu cyfrowym Masterpass, dostępnym w aplikacji mPay pod nazwą mPay Wallet (źródło: materiał prasowy firmy mPay).
  • Energa powołała Centrum Badawczo-Rozwojowe im. M. Faradaya (CBRF) - jednostkę badawczo-rozwojową, która na terenie Politechniki Gdańskiej będzie rozwijać nowe technologie, umożliwiając współpracę między nauką i biznesem. Centrum będzie pracować m.in. nad inteligentnymi sieciami i systemami diagnistycznymi. Ma działać w modelu otwartych innowacji, współpracując z podmiotami zewnętrznymi: startupami, uniwersytetami, jednostkami badawczymi etc. ENERGA w najbliższych latach zamierza przeznaczyć na B+R średniorocznie ok. 40 mln zł (źródło: materiał prasowy Grupy Energa).
  • Francuska firma OVH, dostawca usług w chmurze obecny także w Polsce, ogłasza pozyskanie finansowania w wysokości 400 mln euro w konsorcjum bankowym składającym się z 9 instytucji (liderami są BNP Paribas, Groupe Crédit Agricole, HSBC France oraz Société Générale Corporate & Investment Banking). Inwestycja pozwoli OVH na kontynuowanie strategii globalnej ekspansji- planowane są inwestycje w wysokości 1,5 mld euro (źródło: materiał prasowy OVH).

Zapraszam do czytania i komentowania. Jeśli traficie na świeży lub ponadczasowy tekst poświęcony e-biznesowi, napiszcie do mnie: jr@di24.pl - możliwe, że zamieszczę informację o nim w kolejnym przeglądzie.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy