Internetowa mapa do kontaktów z Policją. Wskaż stróżom prawa niebezpieczne miejsca

11-10-2016, 14:56

Częste akty wandalizmu, nielegalne wyścigi, złe oznakowanie drogi - teraz możesz to zgłosić za pomocą specjalnej mapy. Policjanci nie powinni być obojętni na te zgłoszenia i mapa podobno przynosi już rezultaty.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Nie wszyscy mają świadomość, że istnieje coś takiego jak Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jest to mapa dostępna w internecie, na której naniesiono informacje o częstym występowaniu określonych naruszeń prawa np. spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, częstego przekraczania prędkości, znęcania się nad zwierzętami itd.

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Mapa wykorzystuje informacje z policyjnych statystyk, zebrane od ludzi w czasie specjalnych debat, albo zebrane od organizacji samorządowych. Ponadto internauci mogą przekazać własne zgłoszenia korzystając z przycisku "+" (na zrzucie wskazaliśmy go czerwoną strzałką). 

Dodawanie zgłoszęń - mapa

Podczas prac nad Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa odbyło się około 12 tys. spotkań, w których uczestniczyło 217 tys. osób. W lipcu tego roku odbył się również pilotaż, podczas którego Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa została wdrożona w trzech garnizonach policji. Później stopniowo wprowadzano ją w kolejnych województwach. Narzędzie jest ciągle rozwijane oraz - co chyba ważniejsze - wypełnia się kolejnymi informacjami spływającymi od obywateli, organizacji społecznych i innych źródeł. 

W ubiegłym tygodniu MSW zorganizowało konferencję poświęcona mapie. Dziś Policjanci z biłgorajskiej drogówki zatrzymali 25-latka, który kierując audi przekroczył dopuszczalną prędkość. Po zatrzymaniu okazało się, że był nietrzeźwy. Zdaniem policjantów do zatrzymania doszło właśnie dzięki mapie. Funkcjonariusze postanowili bowiem pełnić służbę w miejscu, w którym według mapy często dochodziło do naruszeń przepisów ruchu drogowego. 

Z informacji policji wynika, że sprawy zgłoszone za pomocą mapy nie są tylko notowane. Policjanci w ciągu ok. 5 dni powinni się udać na miejsce zgłoszenia i sprawdzić, czy nie ma powodów do podjęcia jakichś działań. Nie jest to może bardzo szybko, ale ta mapa nie jest alternatywą dla telefonu alarmowego. Służy ona do zgłaszania problemowych miejsc. W razie nagłych wypadków należy dzwonić na 997 lub 112. Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.