Internauci wyłożyli miliony na stworzenie zegarka

17-04-2012, 13:38

Zegarek Pebble zdobył ogromne wsparcie ze strony internautów, którzy po raz kolejny pobili rekord w witrynie Kickstarter. Sfinalizowanie budowy niezwykłego gadżetu wspomogło już ponad 23 tysiące osób.

Witryna Kickstarter to miejsce, gdzie internauci mogą wspierać lubiane przez siebie projekty w ramach tzw. crowdsourcingu. Projektanci z ciekawymi pomysłami często nie szukają klasycznych inwestorów, zamiast tego prosząc o wsparcie internautów.

W przypadku zegarka Pebble okazał się to strzał w dziesiątkę. Projekt zebrał milion dolarów w niecałą dobę, natomiast obecnie suma przekracza już 3,3 miliona dolarów - to dotychczasowy rekord witryny Kickstarter, a warto zauważyć, że użytkownicy mogą przesyłać datki jeszcze przez równy miesiąc.

Zegarek dla fana gadżetów

Zegarek Pebble w różnych kolorach
fot. - Zegarek Pebble w różnych kolorach
Pebble to prosty, ale atrakcyjnie wyglądający zegarek z ekranem e-paper, którego bateria ma wystarczać na 7 dni działania. Urządzenie można zintegrować ze smartfonami iPhone oraz wyposażonymi w platformę Android, wykorzystując bluetooth.

Zegarek można naładować oraz podłączyć do komputera, wykorzystując port USB. Na ekranie urządzenia obok godziny wyświetlane mogą być również informacje dotyczące połączeń przychodzących, SMS-ów czy nawet aktualne dane dotyczące przebytej przez nas trasy rowerem.

Więcej informacji o zegarku można znaleźć na stronie projektu w witrynie Kickstarter.


Źródło: Kickstarter
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy