Internauci dali 54 tys. dolarów na serce robota z Polski - RoboCORE

12-03-2015, 15:41

RoboCORE to "robotyczne serce", które może ułatwić rozwój rynku robotyki konsumenckiej. To także pomysł polskiego startupu, który na Kickstarterze uzyskał wsparcie ponad 280 osób gotowych do sfinansowania przedsięwzięcia.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Dziennik Internautów już kilka razy opisywał rozwiązania z zakresu robotyki przeznaczone do samodzielnego montażu. Musimy jednak przyznać, że wyjątkowe znaczenie miał dla nas RoboCORE, gdyż jest to projekt z Polski.

RoboCORE został zaprezentowany przez krakowski startup o nazwie Husarion. Mówiąc najprościej, miało to być "serce robota", którego będzie można zbudować we własnym zakresie, tanio i bez konieczności posiadania bardzo specjalistycznej wiedzy. Fundusze na rozwój projektu miały być pozyskane przez kampanię na Kickstarterze

Projekt ufundowany!

Teraz czas na dobrą wiadomość. RoboCORE uzyskał wsparcie ponad 283 osób, które są gotowe dać na projekt 54 tys. dolarów. Zbiórka jeszcze się nie skończyła (pozostało 16 godzin), ale już wiadomo, że projekt będzie ufundowany. Twórcy liczyli na 50 tys. dolarów. To zakładane minimum zostało przekroczone w środę 11 marca w godzinach popołudniowych.  

Jeśli nie pamiętasz lub nie wiesz, o co chodzi z tym "sercem robota", to wyjaśniamy. Roboty składają się z elementów mechanicznych, elektroniki i oprogramowania. RoboCORE ma łączyć elektronikę i oprogramowanie w jednej obudowie. Co więcej, to urządzenie ma oferować takie funkcje dodatkowe, jak sterowanie i programowanie z dowolnego miejsca na świecie czy strumieniowanie audio/wideo przez internet.

RoboCORE

RoboCore
źródło grafik: Husarion/Kickstarter

W środku tej sercowatej obudowy znajduje się mikrokontroler z rdzeniem Cortex-M4, miniaturowy komputer Intel Edison z Wi-Fi i Bluetooth 4.0, porty dla silników DC z enkoderami, porty dla czujników, moduły rozszerzeń (np. dla serwomechanizmów), slot na karty micro-SD i wejście micro-USB. Moduł ma być kompatybilny z dowolnym systemem mechaniki, wliczając w to rozwiązania z popularnych zestawów LEGO.

Jest też aplikacja RoboCORE, która stanowi centrum zarządzania wszystkimi robotami danego użytkownika. Można zalogować się do niej przez przeglądarkę internetową, a następnie z jej poziomu programować robota, sterować lub udostępnić projekt znajomym.

Do tej pory powstało 7 prototypów urządzenia, a na filmie poniżej prezentowane jest najnowsze urządzenie w wersji 0.9.5. Zmiany między 0.9.5 a 1.0 mają być kosmetyczne (drobne poprawki do oprogramowania), a wersja 0.9.5 jest w pełni funkcjonalna. Kształt obudowy już się nie zmieni. Jedyna różnica będzie polegać na tym, że wersja produkcyjna będzie formowana wtryskowo, a na potrzeby kampanii obudowy zostały wydrukowane na drukarce 3D.  Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.