Intela dopadły tablety. Początek końca niezwykle znanej firmy?

19-01-2013, 16:06

Wyniki Intela bardzo mocno rozczarowały akcjonariuszy, którzy zaczęli wyprzedawać walory amerykańskiej spółki...

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Zyski Intela były w ubiegłym kwartale aż o 27% niższe niż jeszcze przed rokiem - wynika z raportu finansowego opublikowanego przez amerykański koncern w tym tygodniu. Strata jednych oznacza jednak zysk dla innych firm.

Intel...

Akcjonariuszom Intela bardzo nie spodobał się ostatni raport finansowy firmy.

Mniej pecetów, mniej zysków

Największy na świecie producent procesorów odczuł przede wszystkim słabsze zainteresowanie pecetami, sprzedając 6% mniej układów logicznych dla tego typu urządzeń w ostatnim kwartale. Niestety firma nie zdążyła wcześniej z sukcesem podbić rynku mobilnego, co oznacza, że spadki przychodów mogą być kontynuowane w kolejnych kwartałach.

Odsunięcie się użytkowników od standardowych komputerów to oczywiście efekt niezwykle szybkiej ekspansji iPada oraz konkurencyjnych tabletów z Androidem. Użytkownicy coraz częściej zamiast kupować drugi komputer, decydują się na urządzenie znacznie wygodniejsze, świetnie nadające się do zastosowań związanych z rozrywką.

Pierwszy spadek od dekady

Sonda
Intel zdoła opanować rynek mobilny?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Po raz pierwszy od 2001 roku Intelowi nie udało się poprawić swoich wyników kwartalnych rok do roku. Dyrektor generalny firmy Paul Otellini przyznaje, że obecna sytuacja na rynku to prawdziwe "wyzwanie". Przy okazji zapewnił jednak, że sytuacja w ostatnim kwartale "rozwijała się zgodnie z tym, co przewidywano".

Tablety, które szybko zyskują popularność, są dla Intela prawdziwą zmorą. Sprzedaż ultrabooków okazała się znacznie niższa niż chciał tego amerykański koncern, a firma jest praktycznie nieobecna na urządzeniach mobilnych z Androidem. Choć z pewnością Intel nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, jeśli chodzi o tablety, walka z licznymi producentami układów ARM będzie bardzo trudna.


Źródło: Intel


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.