Intel porzuca tanie laptopy OLPC

05-01-2008, 01:02

Producent procesorów nie zamierza wiązać się wyłącznie z jednym projektem tanich laptopów. Po tym, jak komitet One Laptop Per Child (OLPC) zażądał od Intela zaprzestania udziału w konkurencyjnych projektach, firma postanowiła wycofać swoje wsparcie dla OLPC.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Współpraca Intela z OLPC trwała ledwie pół roku. Od początku było wiadomo, że Intel jest zaangażowany w inne projekty budowy tanich laptopów, jednakże negocjatorzy stwierdzili wtedy zgodnie, że stanowią one uzupełnienie OLPC, skierowane do szkół zlokalizowanych na lepiej zurbanizowanych terenach.

Tymczasem od kilku miesięcy rynek tanich laptopów przeżywa swoisty rozkwit, a Intel zaangażowany jest w co najmniej 3 dobrze rokujące projekty: wspomniany OLPC, Classmate PC tworzony wraz z Microsoftem oraz Eee PC - z Asustekiem.

Ostatnie dwa mają raczej typowo biznesowy charakter. Co więcej, ceny konkurencyjnych laptopów nie odbiegają znacząco od tej, którą udało się osiągnąć w przypadku projektu OLPC - czyli około 200 dolarów za sztukę.

Pomimo wcześniejszego porozumienia dyskusja nad wyłącznym zaangażowaniem Intela w budowę OLPC wcale się nie zakończyła - ujawnił agencji Reuters rzecznik Intela Chuck Mulloy. Niedawno komitet OLPC zażądał w końcu, by Intel zrezygnował ze wspierania konkurencyjnych projektów, co doprowadziło do zdecydowanego sprzeciwu.

W czwartek, 3 stycznia 2008 roku, Intel poinformował oficjalnie o wycofaniu się ze wsparcia finansowego oraz dostarcznia eskpertyz technicznych dla OLPC i rezygnacji z członkowstwa w komitecie tego projektu.

Następny artykuł » zamknij

Piraci wspierają Obamę

Źródło: Reuters


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
Tematy pokrewne:  

tag XOtag współpracatag OLPCtag Inteltag Eee PCtag Classmate PC
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.