Instagram stracił swój blask?

20-04-2012, 14:44

Po tym jak narzędzie Instagram zostało udostępnione dla platformy Android, wielu użytkowników uznało to za stratę pewnego rodzaju "ekskluzywności". Również niedawne przejęcie przez Facebooka nie przysporzyło usłudze fanów.

Narzędzie Instagram, umożliwiające wygodne dzielenie się zdjęciami i dodawanie do nich efektów z poziomu smartfonów, cieszy się wyjątkowo dużym zainteresowaniem ze strony użytkowników Androida. Usługa, dostępna do tej pory wyłącznie dla użytkowników urządzeń od firmy Apple, utraciła w pewnym stopniu swoją ekskluzywność.

Czytaj także: Instagram dla Androida: milion pobrań w niecałe 24 godziny

Do elitarnego, mniamuśnego świata udziwnianych na siłę słitfoci z iPhone'a wpakował się nagle skrzypiący plastikiem, prostacki Android - czytamy na prześmiewczym blogu Applefobia. Negatywnych reakcji związanych z ekspansją narzędzia na nowej platformie nie brakuje, a część użytkowników informuje także o usunięciu swojego konta w usłudze.

Sytuację skomentował nawet Phill Shiller z firmy Apple, któremu nie podobało się przejęcie Instagrama przez Facebooka. Dość oczywiste jest jednak, że jeden z szefów amerykańskiego koncernu nie przepada również za konkurencyjną platformą mobilną od firmy Google.

- Instagram wciąż jest świetną aplikacją. To się nie zmieniło. Jednak jedną z rzeczy, które naprawdę lubiłem w Instagramie, była jego niewielka społeczność, która dzieliła się zdjęciami - napisał w e-mailu do witryny 9To5Mac Shiller. - Teraz całość będzie rosła znacznie szybciej. To nie musi być wcale złe lub dobre, ale po prostu nie to lubiłem na początku w usłudze.

Jeszcze inaczej na wiadomość zareagował współtwórca Twittera Jack Dorsey. Jak informowaliśmy niedawno, witryna chciała przejąć Instagrama już od kilku miesięcy, jednak to Facebookowi udało się dokonać transakcji. Dorsey nie skomentował oficjalnie działania konkurenta, jednak przestał udostępniać na swoim profilu zdjęcia z usługi należącej teraz do Zuckerberga.

Czytaj także: Twitter też chciał przejąć Instagrama


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031