Instagram dla Androida: milion pobrań w niecałe 24 godziny

05-04-2012, 12:04

Narzędzie Instagram umożliwiające nakładanie filtrów oraz dzielenie się zdjęciami pobrało w ciągu niecałej doby ponad milion użytkowników. To najbardziej udana premiera aplikacji mobilnej w historii.

Narzędzie dla Androida było przygotowywane dość długo, jednak podczas konferencji SXSW współtwórca programu Kevin Systrom zapewnił, że wkrótce trafi ono do użytkowników platformy mobilnej tworzonej przez firmę Google.

Czytaj także: Współtwórca serwisu MySpace stawia na Androida

- Pod pewnymi względami ta wersja programu jest lepsza niż w przypadku iOS. To szalone - mówił Systrom na scenie. Instagram dla Androida oferuje niemal identyczny interfejs, jak w przypadku programu dla urządzeń firmy Apple, jednak po premierze dla "Zielonego Robota" użytkownicy zaczęli niemal lawinowo pobierać aplikację z Google Play.

Instagram dla Androida
fot. Google Play - Instagram dla Androida
W ciągu niecałej doby Instagram ściągnięto na urządzenia z Androidem milion razy, a w każdej minucie w usłudze rejestrowało się ponad 2 tysiące osób. Zdaniem serwisu TheNextWeb była to najbardziej udana premiera narzędzia mobilnego w historii.

Do tej pory Instagram znany był właśnie wyłącznie z platformy mobilnej iOS, gdzie aplikacja cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem (m.in. dzięki dobrej obsłudze usług społecznościowych). Na pytanie, czemu tak długo zajęło przygotowanie wersji również na konkurencyjny system mobilny, twórca programu Instagram odpowiada krótko: Nie wydaje mi się, żeby to było dużo czasu.

Narzędzie Instagram można pobrać za darmo z Google Play.

Czytaj także: Google naciska na deweloperów aplikacji mobilnych


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031