Inkubator sieci Carrefour. Twitter z emisją na żywo e-sportu. Nowy program akceleracji Alior. Przegląd e-biznes

06-03-2017, 07:35

W dzisiejszym przeglądzie zapraszam do lektury wiadomości o nowych programach wsparcia firm technologicznych (od Alior Bank, Carrefour i Krakowskiego Parku Technologocznego) oraz o umowach między firmami - np. o usuługach streamingowych od Twittera dla ESL.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


  • Firma TomTom ogłosiła współpracę z Qualcomm Technologies. Projekt nastawiony jest na stworzenie bazy map o dużej dokładności i przyspieszenie rozwoju technologii pojazdów autonomicznych. Nowe mapy dla pojazdów autonomicznych od TomTom będą korzystać z bogatszego zestawu danych dzięki Drive Data Platform oferowanej przez Qualcomm Technologies (źródło: materiał prasowy TomTom).
  • Firma Fortinet uruchamia nowy programu partnerski dla dostawców zarządzanych usług bezpieczeństwa (MSSP), który ma wzmocnić pozycję integratorów już obecnych na rynku i ułatwić wejście nowym. Uczestnicy programu uzyskają dostęp do specjalnych usług technologicznych, szkoleń internetowych, opiekę przedstawiciela Fortinet, dostęp do beta testów nowych rozwiązań oraz udział w zamkniętych wydarzeniach (źródło: materiał prasowy Fortnet).
  • Carrefour uruchamia inkubator technologiczny do rozwijania rozwiązań na potrzeby handlu. Innowacyjne firmy otrzymają do dyspozycji m.in. przestrzeń biurową oraz poligon do wdrożeń testowych (jeden z warszawskich sklepów sieci). Sieć przy tworzeniu programu współpracuje z firmą doradczą MADIFF.
  • W związku z wydłużonym cyklem sprzedaży, zaskakującymi przepisami prawa czy innymi przeszkodami może się okazać, że aby prowadzić sprzedaż, nie wystarczy tylko zaspokoić potrzeb użytkownika modelowego. Dowiedz się, co jeszcze brać pod uwagę [link afiliacyjny].
  • Rozpoczęła się rekrutacja do nowego programu Huge Thing, który realizują wspólnie akcelerator Huge Thing i Alior Bank. 20 startupów z branży fintech (głównie blockchain, biometria, sztuczna inteligencja oraz internet rzeczy) będzie uczestniczyło w czteromiesięcznym programie akceleracyjnym (źródło: materiał prasowy Alior Bank)..
  • Za swoje akcje firma Infoscan, polski producent urządzenia oraz systemu telemedycznego do domowych badań bezdechu sennego, uzyskała 1,87 mln zł. Środki te zostaną przeznaczone na wprowadzenie rozwiązania na rynek USA (źródło: materiał prasowy Infoscan).
  • Twitter rozpoczyna współpracę z firmami e-sportowymi ESL i DreamHack - będzie transmitował na żywo e-sportowe wydarzenia i oryginalne treści w 2017 roku. Będzie to ponad 15 różnych turniejów na świecie. Jako pierwszy streamowany na żywo będzie Intel Extreme Masters World Championship Katowice (źródło: materiał prasowy ESL).
  • KPT ScaleUp to projekt realizowany przez Krakowski Park Technologiczny z rządowego programu Start In Poland. Ma pomóc szczególnie najmniejszym firmom. Kierowany jest do startupów, które zajmują się automatyzacją i usprawnieniem cyklu produkcyjnego, logistyki, zarządzania zasobami czy kontrolą jakości oraz Big Data. Weźmie w nim udział 12 wybranych startupów (źródło: materiał KPT).
  • Chociaż pewne idee znane są nie od dziś, to jednak nowością jest szybkość, z jaką można założyć firmę i dotrzeć do grupy klientów. Proces powstawania firmy jest dzisiaj znacznie szybszy i mniej kosztowny niż dotychczas. Jak zrobić to w praktyce? [link afiliacyjny].
  • Brytyjski ATOM Bank, skierowany do klientów w wieku 18-34 lat bank wyłącznie "mobilny", otrzymał kolejne 102 mln dol. od BBVA, banku z Hiszpanii. Kapitał ma posłużyć nie tylko do dalszego rozwoju technologicznego, ale też umożliwić start pożyczek. O szczegółach w TechCrunch.

Zapraszam do czytania i komentowania. Jeśli traficie na świeży lub ponadczasowy tekst poświęcony e-biznesowi, napiszcie do mnie: jr@di24.pl) - możliwe, że zamieszczę informację o nim w kolejnym przeglądzie.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.