Inkubator PGNiG, nowe wypożyczalnie samochodów elektrycznych. Przegląd #ebiznes

22-06-2017, 07:39

Dziś w przeglądzie trochę nowości - nowy inkubator dla startupów, nowe wypożyczalnie aut elektrycznych, nowe inwestycje. Zapraszamy do lektury!

  • Rusza InnVento - pierwszy inkubator w Polsce dla startupów z branży naftowej, prowadzony przez PGNiG, we współpracy z Izbą Gospodarczą Gazownictwa, Instytutem Nafty i Gazu oraz Agencję Rozwoju Przemysłu. PGNiG zamierza do 2022 roku przeznaczyć na rozwój innowacji, współpracę ze start-upami i działalność badawczą około 680 mln zł (źródło: materiały PGNiG).
  • Analityczny system telemedyczny Carna Life polskiej firmy MedApp uzyskał certyfikat CE, co stanowi potwierdzenie funkcjonalności i bezpieczeństwa produktów oraz daje podstawę do wprowadzenia rozwiązania do całej Unii Europejskiej. Audyt na potrzeby CE przeprowadziła firma TUV NORD (źródło: materiał prasowy MedApp).
  • 4Mobility – spółka prowadząca sieć samoobsługowych wypożyczalni samochodów – otworzyła kolejne trzy takie punkty w Warszawie we współpracy z firmą deweloperską HB Reavis. Wypożyczalnie znalazły się przy biurowcac Postępu 14 na Mokotowie, West Station przy Dworcu Zachodnim i Gdański Business Center przy stacji metra Dworzec Gdański. Obecnie użytkownicy 4Mobility mogą wypożyczać auta już w ponad 35 bazach na terenie Warszawy (źródło: materiał prasowy 4Mobility).
  • Tech Invest Group, fundusz private equity, podpisał umowę, w ramach której obejmie 15,03% nowych udziałów w Shuttout Ltd. Ta zarejestrowana w Wielkiej Brytanii spółka jest właścicielem serwisu Shuttout.com, który umożliwia entuzjastom fotografii dzielenie się pracami i zarabianie na nich. Trwa dalszy rozwój serwisu i dodawanie kolejnych funkcjonalności (źródło: materiał prasowy Shouttout).
  • 20 czerwca Spotify zostało udostępnione w Windows Store - po raz pierwszy jako aplikacja do pobrania ze Sklepu - dla komputerów z systemem Windows 10 oraz 10S, we wszystkich 60 krajach, w których dostępne jest Spotify (źródło: materiał prasowy Spotify).

Zapraszam do czytania i komentowania. Jeśli traficie na świeży lub ponadczasowy tekst poświęcony e-biznesowi, napiszcie do mnie: jr@di24.pl - możliwe, że zamieszczę informację o nim w kolejnym przeglądzie.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag PGNiGtag InnVentotag 4Mobility
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy