Indyjski rząd chce monitorować Gmaila, Skype'a i witryny społecznościowe

14-07-2011, 14:51

Przedstawiciele rządu dzięki dostępowi do informacji przesyłanych przez internautów chcą przeciwdziałać terroryzmowi.

Niedawno ujawniono, że Francja śledzi internetowe poczynania ponad 18 milionów swoich obywateli. Rządy innych państw również chętnie wyciągają ręce po podobne uprawnienia.

>>Czytaj także: Naukowcy chcą przyśpieszyć BitTorrenta

Sonda
Rządy państw powinny mieć dostęp do informacji pozostawianych w sieci przez obywateli?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Jak podaje Wall Street Journal indyjscy przedstawiciele prawa skarżą się, iż monitorowanie usług takich, jak Gmail czy Skype, jest znacznie utrudnione ze względu na stosowane w nich szyfrowanie. Jak mówią, dzięki temu utrudnione jest poszukiwanie przestępców i przeciwdziałanie terroryzmowi.

Minister Sachin Pilot poinformował, że cała lista korporacji została poproszona o dostęp do rozwiązań, których państwowe agencje potrzebują, by zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa w kraju.

Indyjski rząd już w przeszłości próbował naciskać na informatycznych gigantów. Jakiś czas temu Google odrzuciło prośbę o obniżenie poziomu zabezpieczeń, tłumacząc: Jeśli użytkownicy ufają nam, powierzając swoje informacje, przykładamy dużą wagę do ich ochrony. Ochrona prywatności użytkowników jest dla nas bardzo ważna.

Według innych źródeł rząd Indii poprosił również o udostępnienie technologii pozwalającej na monitorowanie w czasie rzeczywistym Facebooka oraz Twittera.

>>Czytaj także: Szwecja nie zgodziła się na Misyjny Kościół Kopimizmu


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy