Indie żądają wglądu do e-maili

15-03-2008, 19:33

Możliwości monitorowania oraz przechwytywania poczty elektronicznej domaga się rząd w Delhi od firmy Research in Motion, oferującej usługę BlackBerry.

Kanadyjska firma Research in Motion (RIM), działająca w 130 krajach, oferuje szeroką gamę usług bezprzewodowych, w tym smartphone'y pod marką BlackBerry oraz pocztę elektroniczną, z której korzystać mogą użytkownicy innych urządzeń. Urządzenia korzystają z sieci każdego operatora, jaki znajdzie się w zasięgu, co przesądza o jego funkcjonalności, zwłaszcza dla ludzi biznesu, którzy dużo podróżują.

Kanadyjczycy nie są jednak skorzy, by dać hinduskiemu rządowi możliwość przeglądania poczty elektronicznej klientów ich usługi BlackBerry. Zgodnie jednak z uchwalonym w 2000 roku prawem rząd hinduski może, w szczególnych przypadkach, kontrolować pocztę elektroniczną - informuje serwis PC World.

Aby mógł to robić, wszystkie firmy oferujące usługi poczty elektronicznej zostały zobowiązane do umożliwienia odpowiednim instytucjom rządowym wglądu do zawartości e-maili. Kanadyjska firma otrzymała od rządu w Delhi czas do 31 marca br. na umożliwienie kontroli korespondencji. Jeśli tak się nie stanie, zostanie jej cofnięta licencja na działanie na terytorium Indii.


Źródło: PC WORLD
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag smartphonetag kontrolatag Indietag cenzuratag BlackBerry
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy