Indie: Witryny społecznościowe jak prasa

24-02-2012, 21:13

Indyjski minister Kapil Sibal, znany z wygłaszania kontrowersyjnych opinii na temat nowych technologii, również tym razem zdołał zdobyć zainteresowanie mediów w związku z propozycją zmian w prawie dotyczącym witryn społecznościowych

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Zdaniem Sibala witryny społecznościowe powinny być kontrolowane w sposób podobny do tego, jaki obowiązuje indyjską prasę - informuje The Statesman.

Czytaj także: Apple może otworzyć swój sklep w Indiach

- Media drukowane podlegają prawu tego kraju, elektroniczne media również. Czemu inaczej miałoby być w przypadku witryn społecznościowych - pyta minister ds. telekomunikacji i technologii informacji. - Nie można drukować czegoś w gazecie albo wyświetlić w telewizji, natomiast z niewiadomych przyczyn media społecznościowe mają większe prawa.

Warto zauważyć, że Sibal jest z wykształcenia prawnikiem i już wcześniej stwierdzał, że indyjskie prawo nie jest w odpowiedni sposób przystosowane do radzenia sobie z witrynami społecznościowymi, a także informacjami publikowanymi przez internautów w sieci. Jednym z jego pomysłów jest współpraca z internetowymi korporacjami, w celu opracowania rozwiązań, które mogłyby zmienić taki stan rzeczy.

Na początku lutego m.in. Google, Facebook oraz Yahoo były zmuszone ocenzurować w swoich witrynach wskazane przez indyjskie władze treści. Obecnie jedynie co dziesiąty z 1,2 miliarda obywateli Indii może się pochwalić dostępem do internetu, jednak wciąż nie obserwujemy tutaj cenzury na skalę tej stosowanej np. Chinach.

Czytaj także: Indie: Sąd grozi chińską cenzurą


Źródło: The Statesman


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Xsolla


fot. Geralt


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.