Im dłużej subskrybujesz, tym drożej płacisz? Cenowe zamieszanie w ofercie Symanteca

LISTY CZYTELNIKÓW 22-03-2013, 09:06
Listy Czytelników

Producenci oprogramowania konstruują zwykle swoje oferty tak, by zakup licencji dwuletniej opłacał się bardziej niż rocznej. Zdarzają się jednak odstępstwa od tej zasady.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Jeden z Czytelników Dziennika Internautów, użytkownik pakietu Norton 360, podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat możliwości przedłużenia subskrypcji:

Za 30 dni kończy mi się jedna z kilku subskrypcji i już teraz chciałem odnowić subskrypcję, aby oszczędzić sobie ewentualnych kłopotów, i po wejściu na stronę Symanteca jak zwykle jest wybór pomiędzy roczną a dwuletnią subskrypcją. Ostatnio zawsze wybierałem dwuletnią, ponieważ - co logiczne - wychodziło taniej.

Dziś Symantec stosuje odwrotną zasadę. Im dłużej subskrybujesz, tym drożej płacisz :)

Jednakże na rynku amerykańskim jest tak, jak być powinno, czego dowodem są zrzuty ekranu. (...) Jeśli Państwo mogą, to proszę zapytać firmę Symantec Polska, czy jest to celowe działanie, czy nie. Prawdopodobnie to pomyłka, ponieważ już np. Norton AntiVirus w zakupie na 2 lata jest tańszy niż wynika to z pomnożenia przez 2 rocznej opłaty.

Poniżej można zobaczyć zrobione przez Czytelnika zrzuty ekranu:

Zrzut ekranu od Czytelnika

 

Zrzut ekranu od Czytelnika

O wyjaśnienie zaistniałej sytuacji poprosiliśmy Marcina Lewandowskiego, przedstawiciela prasowego firmy Symantec. Okazało się, że ceny widoczne na powyższych zrzutach ekranu nie są wynikiem błędu.

- Na stronie internetowej firmy pojawiają się czasowo ograniczone oferty promocyjne, najczęściej dotyczące rocznych licencji różnych produktów. Taka sytuacja miała miejsce również wówczas, gdy czytelnik chciał nabyć dwuletnią licencję na program Norton 360. Obecnie roczną licencję tego programu można nabyć za 124,99 zł, co stanowi obniżkę ceny o 50%, jednocześnie jednak cena licencji dwuletniej pozostała bez zmian. W okresach, w których nie obowiązują żadne przeceny licencji jednorocznych, korzystniejsze cenowo dla kupujących są oferty na licencje dwuletnie - wyjaśnił Marcin Lewandowski.

Czytaj także: Czym zaskoczą nas cyberprzestępcy w 2013 roku? Producenci antywirusów przewidują przyszłość


Źródło: DI24.pl

UWAGA: UWAGA: Wybrane listy, przesłane do redakcji Dziennika Internautów, publikujemy, by umożliwić ich autorom dotarcie do szerszego grona odbiorców. Czytelnicy mogą podzielać zawarte w nich poglądy lub mieć odmienne zdanie - zachęcamy do wyrażania swoich opinii w komentarzach. Treści publikowanych listów mogą zawierać prywatne poglądy internautów, które nie odzwierciedlają poglądów redakcji DI. Listy prosimy kierować na adres: listy@di.com.pl

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.