Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

IleMogeWypic - wirtualny alkomat online

31-10-2008, 23:53

Wiele osób lubi uczcić spotkanie większą lub mniejszą "odrobiną" alkoholu. Kiedy trzeba opuścić imprezę i siąść za kierownicą, nie zawsze mamy pod ręką alkomat lub policjanta z odpowiednim urządzeniem. Poziom zawartości alkoholu we krwi można jednak przetestować także online - zapewniają twórcy serwisu IleMogeWypic.pl.

- Nasza akcja ma na celu uświadomienie, przede wszystkim kierowcom, jak długo alkohol pozostaje we krwi od zakończenia picia. Staramy się w ten sposób zwiększyć bezpieczeństwo na naszych drogach - wyjaśnił Dziennikowi Internautów Przemysław Mrowiński z serwisu IleMogeWypic.pl.

IleMogeWypic - zrzut strony glównej
fot. - IleMogeWypic - zrzut strony glównej
O akcji pisaliśmy już na łamach DI rok temu. Jednakże w obliczu Święta Zmarłych, które dla wielu z nas wiąże się z podróżami po Polsce i spotkaniami z rodziną, niejednokrotnie zakrapianymi alkoholem, warto jeszcze raz przypomnieć internetowe narzędzia, które mogą odwieść od decyzji prowadzenia samochodu, a tym samym uratować komuś życie.

Akcja IleMogęWypić została stworzona w lutym 2007 r. Powodem jej uruchomienia był fakt, że większość osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że alkohol mają jeszcze na długo po zakończeniu picia i gdy nie czują już żadnych objawów. Jan Siniarski wpadł zatem na pomysł, żeby udostępnić online narzędzie do sprawdzenia zawartości alkoholu we krwi, które podpowie nam, na ile możemy sobie pozwolić, żeby spokojnie jechać o określonej godzinie.

Do tego na witrynie umieszczono kilka dodatkowych aplikacji, takich jak Refleksomierz czy Alkosymulator, aby uzmysłowić, jak niewielka nawet ilość alkoholu wpływa na nasz organizm. - Na razie są tylko cztery narzędzia, ale już obmyślamy nowe, które będą równie przydatne - poinformował Dziennik Internautów Przemysław Mrowiński.

Co ciekawe, pierwszą z aplikacji - Wirtualny Alkomat stworzył główny pomysłodawca akcji Jan Siniarski już w roku 1997. Był to, zdaniem Przemysława Mrowińskiego, pierwszy alkomat internetowy. Od tamtego czasu narzędzie było wielokrotnie modyfikowane i usprawniane w celu osiągnięcia wyników jak najbardziej zbliżonych do prawdziwego alkomatu. Ponieważ twórcy internetowego alkomatu zajmują się też sprzedażą prawdziwych alkomatów, to zapewne łatwiej im o porównania i testowanie zgodności wskazań.

W obecnej chwili strona IleMogęWypić jest prowadzona przez dwie osoby: Jana Siniarskiego i Przemka Mrowińskiego, sponsoruje ją firma, w której pracują.

IleMogeWypic.pl« Sierpień 2022»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031