III Zachodniopomorski Konwent Informatyków

PATRONAT MEDIALNY 14-10-2009, 18:25

19 i 20 listopada 2009 r. w Kołobrzegu już po raz trzeci odbędzie się spotkanie informatyków oraz samorządowców. Tym razem podczas Konwentu uczestnicy skoncentrują się głównie na problematyce bezpieczeństwa sieci informatycznych oraz ochrony danych osobowych.

Ciągły szybki rozwój technologii informacyjnych, wzrastająca dostępność usług internetowych, a także pojawiające się luki w zabezpieczeniach zmuszają do nieustannego poszerzania wiedzy o nowych źródłach ryzyka związanego z systemami i sieciami informatycznymi, sposobach szybkiego wykrywania zagrożeń i metodach reagowania na nie.

Wybór tematu „Bezpieczeństwo informacji w instytucjach publicznych” jako myśli przewodniej dla Konwentu jest zatem w pełni uzasadniony, a kwestie bezpieczeństwa powinny skupiać uwagę nie tylko samych informatyków, ale i osób odpowiedzialnych za informatyzację.

ZKI 1009
fot. - ZKI 1009
Uświadomienie sobie dynamiki i zmienności tego zjawiska oraz wynikających z nich zagrożeń pozwala bowiem na docenienie środków zapobiegawczych, które nierzadko na pierwszy rzut oka wydają się zbędnym wydatkiem.

Formuła Konwentu w tym roku zostaje poszerzona o warsztaty tematyczne przygotowywane przez firmy będące liderami na rynku informatycznym. Udział w warsztatach pozwoli na praktyczne zapoznanie się z nowo wdrożonymi aplikacjami w zakresie bezpieczeństwa, umożliwi rozpoczęcie ścieżek certyfikacyjnych oraz podniesie posiadane kwalifikacje zawodowe.

Nowością w tegorocznym programie Konwentu będzie także konkurs „Gmina na fali 2009”, do którego gminy z województwa zachodniopomorskiego mogą zgłaszać wprowadzone przez siebie w ostatnim roku innowacyjne rozwiązania w dziedzinie e-usług.

www.spnt.pl/konwent2009


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy