II urodziny Geek Girls Carrots Białystok. O komunikacji i edukacji

PATRONAT MEDIALNY 15-10-2014, 05:39

16 października (w czwartek) o godz. 18.00 odbędzie się II urodzinowe spotkanie społeczności Geek Girls Carrots Białystok.

II urodziny Geek Girls Carrots Białystok

Będzie mowa o skutecznej komunikacji w mediach społecznościowych, edukacji oraz o tym, że nie ma rzeczy niemożliwych. Goście to dwie geek girls, które robią ciekawe rzeczy i umieją zarażać swoją pasją. Monika Czaplicka – specjalistka komunikacji i pogromczyni kryzysów w social media - oraz Eliza Kruczkowska – propagatorka nauki kodowania wśród dzieci i dorosłych.

Pasjonaci social media i wszyscy, którzy chcieliby zacząć przygodę z programowaniem, ale nie wiedzą jak i gdzie - obecność obowiązkowa!

Miejsce: Exp Bar, ul. Piękna 2, Białystok

Wstęp wolny po rejestracji na 2urodzinyggcbstok.evenea.pl

Wydarzenie na Facebooku: www.facebook.com/events/292543920939531/

 

Agenda:

18:00    Powitanie – Kasia Stempniak, organizatorka GGC Białystok

18:10    Eliza Kruczkowska Dlaczego warto uczyć się i innych kodowania? + pytania

18:40    Monika Czaplicka – Jak zyskać 1000 fanów i super zaangażowanie w kilka dni? + pytania

19:15    Pitches – 1-minutowe prezentacje projektów uczestników

19:20    Prezenty!

19:30    Networking / Afterparty

 

W programie także:

  • prezenty książkowe od księgarni internetowej Helion.pl,
  • specjalna edycja karotkowej biżuterii z Pracowni Biżuterii Sympatycznej Anny Szczurak,
  • marchewkowe przysmaki,
  • nowe, inspirujące znajomości.

 

Prelegentki:

Monika Czaplicka– w branży social media działa od 8 lat. Pra­cuje dla klien­tów z róż­nych dziedzin, przez lata zaj­mo­wała się mar­ke­tin­giem szep­ta­nym oraz przy­go­to­wy­wa­niem stra­te­gii mar­ke­tin­go­wych, ale jej fascy­na­cją pozo­stają wyzwa­nia, takie jak kry­zysy w mediach spo­łecz­nościo­wych. Wykształ­ce­nie socjo­lo­giczne, zdo­byte w trak­cie stu­diów w Insty­tu­cie Socjo­lo­gii UW, umoż­li­wia jej ana­li­zo­wa­nie danych i obser­wo­wa­nie sieci z cie­ka­wej per­spek­tywy.

Pro­wa­dzi fan­page „Kry­zysy wybu­chają w week­endy” oraz bloga cza​plicka​.eu, gdzie pisze o zagwozd­kach i kot­kach. Jej debiu­tancka książka „Zarzą­dza­nie kry­zy­sem w social media” nakła­dem wydaw­nic­twa Helion doczekała się dodruku po kilku miesiącach od pierwszego wydania. Często występuje jako prelegentka na wielu wydarzeniach i konferencjach branżowych.

Eliza Kruczkowska - na co dzień prowadzi agencję ITpr.pl specjalizującą się w promocji nowych technologii. W czasie wolnym koordynuje inicjatywę koduj.com, promującą naukę programowania, założoną przez pasjonatów, którzy wierzą, że dostęp do „trzeciego języka” jeszcze nigdy nie był tak łatwy i potrzebny. Portal koduj.com będzie miał swoją premierę właśnie podczas GGC Białystok! 

Eliza opowie o tym, jak Polska wspiera naukę programowania u dzieci dzięki inicjatywom takim jak Mistrzowie Kodowania czy Devoxxforkids i pokaże, jak i gdzie można założyć lokalny klub kodowania. Wskaże też miejsca, gdzie szukać pomocy i skąd czerpać inspiracje do nauki programowania, nie tylko dla najmłodszych.

___________________________________________________________________________________

Geek Girls Carrots - o co chodzi?

Geek Girls Carrots to ogólnopolska społeczność kobiet kochających nowe technologie. Tworzą ją programistki, graficzki, project managerki, startuperki, właścicielki firm, blogerki, specjalistki od użyteczności, mediów społecznościowych, komunikacji w internecie, SEO i SEM, a także studentki kierunków związanych z IT – ale nie tylko!

Misją GGC jest promowanie pozytywnych wzorców kobiet, które odnoszą sukcesy w branży IT. Odbywające się co miesiąc spotkania są okazją, aby porozmawiać, opowiedzieć o swoich projektach, wymienić się wiedzą, doświadczeniem, pomysłami. GGC organizują także szkolenia i warsztaty, a reprezentantki społeczności uczestniczą w konferencjach i spotkaniach branżowych.

Idea Geek Girls Carrots, zainicjowana przez Kamilę Sidor w Warszawie w 2011 r., zainspirowała dziewczyny w całej Polsce. Obecnie spotkania odbywają się już w 14 polskich miastach oraz w Berlinie i Seattle.

Więcej o Geek Girls Carrots na geekgirlscarrots.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy