IBM po raz kolejny z największą ilością patentów

11-01-2012, 18:43

Firma IBM w 2011 roku była rekordzistą pod względem zarejestrowanych w Stanach Zjednoczonych patentów.

Korporacji udaje się zachować miano najbardziej innowacyjnej już 19 rok z rzędu. Coraz aktywniejsze na tym polu są również Microsoft oraz Intel - zauważa serwis Bloomberg.

Czytaj także: Apple zapłaci za porozumienie patentowe

- Każdy wie, że jeśli inni będą nas atakowali swoimi patentami, spotkają się z identycznym uderzeniem z naszej strony - powiedział Manny Schecter z IBM. Jak zauważył, taki krok byłby jednak "straszny", choć z pewnością niewykluczony, biorąc pod uwagę coraz liczniejsze konflikty związane z naruszeniem dóbr intelektualnych.

Według firmy IFI Claims Patent Services w ubiegłym roku IBM zdobyło 6180 patentów. Drugie miejsce przypadło Samsungowi, który tym samym zrzucił Microsoft na trzecią pozycję. Poza podium znalazł się Panasonic, a także Toshiba.

Warto przypomnieć, że w ostatnich miesiącach IBM wielokrotnie sprzedawał swoje patenty firmie Google. Wyszukiwarkowy gigant jest zainteresowany przede wszystkim technologiami związanymi ze smartfonami oraz mobilnymi platformami. Już teraz najwięksi producenci tego typu urządzeń wyposażonych w Androida toczą liczne batalie m.in. z firmą Apple.

Czytaj także: Google nabył kolejną porcję patentów od IBM


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy