Huawei chce potroić sprzedaż smartfonów

27-02-2012, 12:47

Chiński producent poinformował o ambitnych planach związanych z 2012 rokiem. Huawei chce konkurować z firmą Apple i Samsungiem przede wszystkim jakością.

Huawei poinformowało, że w tym roku zamierza potroić liczbę dostarczanych do sklepów urządzeń, która ma sięgnąć 60 milionów. Choć to wciąż stosunkowo niewiele w porównaniu do liderów rynku, wynik taki nie będzie łatwy do osiągnięcia.

Czytaj także: CES 2012: urządzenie LTE od Huawei

Warto zauważyć, że chiński producent jest obecnie największym na świecie dostawcą części dla telefonów komórkowych. Huawei chce w tym roku sprzedać na lokalnym rynku nawet 30-40% wytwarzanych przez siebie smartfonów - zapewniał szef koncernu podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie.

Firma zaprezentowała ostatnio m.in. smartfona Ascend D, którego określiła "najszybszym tego typu urządzeniem na świecie". Jak dodatkowo zapewnia Huawei, urządzenie będzie kosztowało nawet 15-20% taniej niż "porównywalne telefony". Chcemy być w tym przemyśle czołową marką - zapewnił szef chińskiej korporacji.

Na targach w Barcelonie zaprezentowano również tablet MediaPad 10 FHD z systemem Android 4.0 i procesorem K3. Według nieoficjalnych doniesień, układ Huawei może być wydajniejszy niż 4-rdzeniowa Tegra 3 od Nvidii, a do tego ma się znacznie łagodniej obchodzić również z akumulatorkami przenośnych sprzętów.

Czytaj także: Huawei: mamy najcieńszy smartfon świata


Źródło: Bloomberg
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy