HTTPS domyślnie w wyszukiwarce Google

20-10-2011, 12:55

Na razie do wersji wyszukiwarki wykorzystującej HTTPS zostaną przekierowani tylko zalogowani użytkownicy.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Google poinformował na swoim blogu, że zamierza rozszerzyć szyfrowanie HTTPS także na wyszukiwarkę. Z bezpiecznego protokołu podczas wyszukiwania można było skorzystać już od jakiegoś czasu, jednak o rozwiązaniu wiedziało niewielkie grono użytkowników.

Czytaj także: Wikipedia teraz z pełnym wsparciem dla HTTPS

W kolejnych tygodniach Google będzie przekierowywał na wyszukiwarkę wykorzystującą HTTPS wszystkich zalogowanych użytkowników. Internauci, którzy nie mogą się doczekać, mają możliwość skorzystania z HTTPS już teraz, po przejściu na adres https://www.google.com.

Obok wyszukiwarki gigant z Mountain View udostępnił połączenia przez HTTPS również w Gmailu oraz usłudze Picasa Web Albums. Bezpieczny protokół HTTPS, który utrudnia przechwytywanie informacji przesyłanych przez użytkownika, znalazł na początku roku zastosowanie również w Facebooku czy Wikipedii.

Choć bezpieczeństwo użytkowników jest nie do przecenienia, nie dla wszystkich domyślne wprowadzenie w Google'u HTTPS jest dobrą informacją. Niezadowoleni mogą być przede wszystkim wydawcy stron i osoby zajmujące się pozycjonowaniem. Już wkrótce będą oni mieli prawdopodobnie niemałe problemy z ustaleniem, jakie słowa kluczowe internauci wpisywali w wyszukiwarce, zanim przeszli na ich witrynę.

Czytaj także: Google chce uczynić HTTPS bezpieczniejszym


Źródło: Google


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.