HTC stworzy system operacyjny dla smartfonów?

28-08-2013, 15:13

HTC może stworzyć system operacyjny dla smartfonów, dostosowany do potrzeb klientów w Chinach - poinformował Wall Street Journal.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Rynek mobilnych systemów dla smartfonów jest zdominowany przez Androida i szczególne miejsce na tym rynku ma iOS. Windows Phone i BlackBerry mają po kilka procent w rynku. Mimo to wydaje się, że wśród systemów dla smartfonów jest miejsce dla kolejnych graczy. Przy częstym zmienianiu urządzeń i wprowadzaniu nowych funkcji nie ma czasu, aby emocjonalnie przywiązać się do danego produktu.

Mobilny system dla Chińczyków?

Firma HTC może spróbować wejścia na ten rynek. Wall Street Journal podaje, że tajwański producent pracuje nad systemem operacyjnym dla chińskich konsumentów. Projekt ma być osobiście nadzorowany przez prezes firmy Cher Wang, która rozmawiała na ten temat także z przedstawicielami chińskich władz. Oprogramowanie ma być zintegrowane z chińskimi e-usługami, takimi jak mikroblog Weibo.

WSJ twierdzi, że prototypy urządzeń z nowym systemem są już testowane i niektóre były przedstawione chińskim władzom. Udział władz w tym projekcie może wynikać z tego, że Chiny chcą uniezależnić się od Androida (oraz generalnie od oprogramowania pochodzącego z Zachodu). Nie wiadomo jednak, czy system od HTC ma być całkowicie nowym produktem, czy też systemem na bazie Androida (zob. WSJ, HTC Developing Smartphone Operating System).

Sonda
Jak długo Android będzie rządził na rynku systemów mobilnych?
  • jeszcze 10 lat, albo dłużej
  • 5-10 lat
  • 3-5 lat
  • mniej niż 3 lata
wyniki  komentarze

Poszukiwanie alternatyw

Nie tylko HTC ma zamiar stworzyć nowy system, który mógłby konkurować z Androidem i iOS. Firma Canonical opracowała mobilną wersję Ubuntu i miała zamiar stworzyć smartfona z tym systemem dzięki datkom internautów. Projekt Ubuntu Edge ostatecznie nie zebrał wymaganych funduszy, ale wywołał duże zainteresowanie i nie jest wykluczone stworzenie innego urządzenia z Ubuntu. 

Ponadto Samsung inwestował w rozwój platformy Tizen, opartej na Linuksie. Acer eksperymentował z systemem Aliyun, przez co Google zagroziła mu cofnięciem licencji na Androida. Za alternatywę dla Androida można też uznać Firefox OS, choć wiele osób powie, że jest to produkt niższej kategorii.

Czytaj także: Ubuntu Edge: Internauci dali 12,8 mln dolarów. Dużo, ale niewystarczającoSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.