HTC chce lepszej jakości muzyki dla smartfonów (wideo)

11-08-2011, 10:17

Zdaniem tajwańskiego producenta smartfony są idealnymi urządzeniami do odnajdywania i kupowania nowej muzyki.

HTC w ostatnim czasie zmaga się z Apple'em, jednak firma nie chce rezygnować z rynków, gdzie producent z Cupertino obecny jest już od dawna.

>>Czytaj także: Tym razem Apple pozwane przez HTC w Wielkiej Brytanii

Sonda
HTC kupi webOS?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Jak poinformował serwis AllThingsD, tajwański producent smartfonów zainwestował 300 milionów dolarów w firmę Beats Electronics produkującą wysokiej jakości słuchawki stereo. Dyrektor generalny HTC Peter Chou powiedział, że "z nowymi urządzeniami mobilnymi jest łatwiej niż kiedykolwiek odkrywać i kupować nową muzykę". Jego zdaniem proces ten można jeszcze usprawnić.

Chou zauważył także, że współpraca z nowym producentem może pomóc HTC w "stworzeniu emocjonalnej więzi z marką". Tajwański producent smartfonów w odróżnieniu od swoich konkurentów, jak Samsung czy Motorola, pojawił się na rynku smartfonów zaledwie kilka lat temu, szybko zdobywając uznanie użytkowników.

Prezes firmy Beats Jimmy Iovine powiedział serwisowi AllThingsD, że współpraca z HTC ma pomóc w poprawie jakości dźwięku w nowych urządzeniach elektronicznych. Zdaniem Iovine słuchanie utworów w formacie MP3 przyzwyczaiło całe pokolenie do źle brzmiącej muzyki.

>>Czytaj także: HTC: Podstępowanie dotyczące patentów nie wpłynie na pracę firmy


Źródło: AllThingsD
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag telefonytag smartfonytag Samsungtag słuchawkitag muzykatag mp3tag Motorolatag HTC
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy