HP zaprezentowało ultrabooka Envy Spectre XT

09-05-2012, 11:42

Nowy ultrabook od HP ma wykorzystywać wydajną linię procesorów mobilnych Intela, a także umożliwiać długą pracę bez konieczności ładowania. Z dobrymi parametrami technicznymi związana jest jednak również stosunkowo wysoka cena.

Za ultrabooka HP Envy Spectre XT w najtańszej konfiguracji zapłacimy 999,99 dolara - czytamy na stronie producenta. Choć to i tak znacznie mniej, niż kosztowały urządzenia tego typu jeszcze kilka miesięcy temu, komputer przeznaczony jest bez wątpienia dla wymagających użytkowników.

Czytaj także: Acer pozywa swojego byłego dyrektora generalnego

Envy Spectre XT wyposażony jest w 4 GB pamięci RAM, a także dysk SSD o pojemności 128 GB. Pod maską rządzenia znajdziemy również procesor Intela Ivy Bridge trzeciej generacji. Szczególną uwagę producent ultrabooka zwraca jednak na akumulator, który ma zasilać komputer przenośny nawet przez 8 godzin bez konieczności ładowania.

Sprzęt wizualnie przypomina nieco MacBooka Air i podobnie jak reszta ultrabooków jest bardzo cienki. Jego grubość to zaledwie 14,5 milimetra i jak zauważa serwis The Verge, jest to znacznie mniej niż poprzedni Envy 14 Spectre. Również waga na poziomie 1,39 kilograma to bardzo dobry wynik dla tego typu urządzenia.

Warto przypomnieć, że do HP powrócił według firmy badawczej Canalys tytuł największego producenta komputerów osobistych na świecie. W pierwszym kwartale HP miało dostarczyć do sklepów 15,8 miliona urządzeń PC, wyprzedzając firmę Apple o 40 tysięcy sprzętów (wliczając w to iPady).

Czytaj także: Rekordowy kwartał Lenovo


Źródło: HP
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy