HP wznawia produkcję tabletów

14-05-2012, 13:47

Po serii porażek związanych z tabletami, HP zamierza wkrótce znów zaatakować ten rynek - poinformowała szefowa koncernu. Nowy sprzęt tego typu będzie wyposażony w system Windows 8.

W ubiegłym roku HP tworzyło maszyny z własnym systemem webOS, które jednak okazały się gigantyczną porażką. Aby pozbyć się urządzeń, amerykański producent musiał obniżyć ceny tabletów do zaledwie 99 dolarów.

Czytaj także: HP znów największym producentem pecetów na świecie

Meg Whitman, pełniąca funkcję dyrektora generalengo HP, poinformowała podczas Global Influencer Summit 2012, że firma wznowiła produkcję tabletów (zob. Bangkok Post, HP restarts tablet manufacturing). Urządzenia mają być finalnie wyposażone w system Windows 8, a tworzenie takich sprzętów zapowiedziała również firma Dell.

Tablet HP ma być wyposażony domyślnie w szereg technologii chmurowych, które pozwolą użytkownikom na wygodne dzielenie się plikami między różnymi urządzeniami. Firma zdradziła także, że w tym roku duży nacisk położony zostanie na ultrabooki, jako maszyny interesujące zarówno dla klientów detalicznych, jak i biznesowych.

HP planuje w przyszłości również połączenie swojego oddziału PC z tym produkującym drukarki. Whitman tłumaczyła, że krok dotyczący oddziałów o łącznej wartości 65 miliardów dolarów, pozytywnie odbije się na wynikach finansowych koncernu. Oszczędności mają płynąć na przykład z centralizacji oddziałów sprzedaży oraz marketingu, a także redukcji kosztów logistyki.

Czytaj także: Oracle: porozumienia z HP nie będzie


Źródło: Bangkok Post, HP
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy