HP wypuści tablet z Androidem. Symptom porażki czy naprawdę dobry pomysł?

14-02-2013, 08:55

HP wypuści tablet z systemem Android i procesorem Tegra 4 - donoszą niektóre media. Po niepowodzeniach systemu WebOS wygląda to na porażkę HP, niemniej może to być jedna z lepszych decyzji firmy podjętych w ostatnim czasie.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Jak donosi ReadWrite, powołując się na własne nieoficjalne źródła, HP ma zamiar udostępnić wysokiej jakości tablet z Androidem i procesorem NVIDIA Tegra 4. Te same źródła mówią, że HP może pracować także nad smartfonem (zob. ReadWrite, HP To Adopt Android For Upcoming Mobile Devices).

Informacje podawane przez ReadWrite potwierdza również The Verge, powołując się na własne źródła.

Firma HP nie chciała komentować tych doniesień. Nie jest jednak tajemnicą, że różne eksperymenty z Androidem robi ona od ponad 2 lat, choć do tej pory nie wiązało się to z wypuszczeniem produktu na rynek.

grafika

Mobilne porażki HP

Obecnie na rynku tabletów i smartfonów HP wydaje się wielkim przegranym. Firma usiłowała zawojować rynek własnym systemem webOS, zbudowanym na osiągnięciach firmy Palm. Rynek oczekiwał tych urządzeń z zapartym tchem. W roku 2011 tablety o nazwie TouchPad trafiły na rynek i zostały dobrze ocenione przez recenzentów, ale był jeden problem - nie chciały się sprzedawać.

Na początku sierpnia 2011, miesiąc po premierze TouchPada, HP obniżyła jego ceny o 100 dolarów, chcąc po prostu pozbyć się tabletów z magazynów. Po tej obniżce urządzenia sprzedawały się świetnie i pojawiły się sugestie, że miały one szanse na sukces, tylko cena była nieodpowiednia. Niestety HP nie chciała ciągnąć eksperymentów - 18 sierpnia 2011 ogłosiła zaprzestanie produkcji urządzeń z webOS.

Po tym wydarzeniu rozpoczął się bardzo trudny i dziwny okres dla HP, bo komentatorzy snuli różne spekulacje na temat przyszłości firmy i jej mobilnych produktów. Prasa zaczęła publikować plotki na temat sprzedaży Palma, kupna innego systemu operacyjnego niż webOS, zastosowania systemu webOS w drukarkach, porzucenia rynku PC, dostarczenia tabletów z Windows 8 itd.

Android - konkretny kierunek rozwoju

Najnowsze informacje o dostarczeniu urządzenia z Androidem wydają się kolejnym symptomem porażki, ale tak naprawdę byłaby to zapowiedź obrania przez HP jakiegoś konkretnego kursu na rynku mobilnym. Android to całkiem udany system, HP to uznany producent sprzętu... dlaczego nie?

W tym miejscu niektórzy powiedzą, że sięgając po Androida, firma HP stanie się zależna od Google, ale to nieprawda. HP i Google to firmy działające na różnych rynkach i HP może postrzegać Androida jako jedną z alternatyw obok systemów Windows i wszelkich innych systemów, jakie się pojawią.

Sonda
Czy firma HP powinna sięgnąć po Androida?
  • tak
  • raczej tak
  • raczej nie
  • nie
wyniki  komentarze

Android na PC-tach?

Android mógłby pomóc HP nawet w walce na rynku... komputerów biurkowych. Systemy mobilne stają się coraz bardziej wydajne i lada dzień pojawią się na większych maszynach - netbookach, laptopach, może nawet na komputerach stacjonarnych? Tymczasem producenci OEM muszą znaleźć alternatywę dla Windowsa, który przestał gwarantować wzrost i przestał być systemem niezależnym od producenta sprzętu (Microsoft jest teraz producentem Surface).

Zauważmy, że Acer całkiem na poważnie postrzega Chrome OS jako alternatywę dla Windowsa. Dlaczego zatem HP nie miałby sięgnąć po Androida?Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Xsolla


fot. Geralt


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.