HP Slate: sprzedaż lepsza niż się spodziewano, ale...

15-11-2010, 13:09

Zapotrzebowanie na komputer dotykowy z Windows 7 było prawie dwukrotnie większe niż zapasy HP. Spowodowało to poważne opóźnienia w dostawach. Nie zmienia to jednak faktu, że urządzenia HP Slate 500 stanowią tylko kroplę w morzu sprzedanych tabletów.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


W styczniu na targach CES 2010 tzw. "Slate PC" został zaprezentowany przez Steve'a Ballmera, szefa Microsoftu. Było to jeszcze przed iPadem. W tym samym czasie krążyły tylko plotki o tym, że Apple chce stworzyć podobne urządzenie. Analitycy mówili, że Slate będzie konkurował na rynku z oczekiwanym urządzeniem Apple (nazwa "iPad" jeszcze nie funkcjonowała).

iPad został zaprezentowany pod koniec stycznia. Stało się jasne, że będzie on raczej przerośniętym smartfonem niż odchudzonym komputerem osobistym. W kwietniu zaczęto sprzedawać pierwsze iPady i okazało się, że filozofia Apple może się sprawdzić. Potem pojawiły się informacje o tabletach z Androidem i nikt już nie miał wątpliwości, że komputery dotykowe potrzebują innego oprogramowanie niż PC-ty, laptopy i netbooki.

>>> Czytaj: HP idzie w ślady Apple - pod koniec roku webOS 2.0

W maju pojawiły się plotki o tym, że HP zrezygnuje z urządzeń Slate. Potem plotki te okazały się nieprawdą i losy komputerów dotykowych z Windows 7 potoczyły się dalej.

W drugiej połowie października firma HP ogłosiła dostępność urządzeń HP Slate 500 Tablet PC, ale tylko dla klientów biznesowych. Z tego powodu o premierze nie było głośno. Urządzenia za niecałe 800 USD można było zamówić na stronie HP. Jego najważniejsze cechy to: ekran o przekątnej 8,9 cali, 2 GB RAM, procesor Intel Atom 1,86 Ghz, dwie kamery i oczywiście system Windows 7.

Okazuje się, że zapotrzebowanie na to urządzenie powoduje problem z dostawami. Trzeba czekać nawet 6 tygodni na swojego HP Slate. Powodem takiego stanu rzeczy nie jest jednak bardzo duże zapotrzebowanie na Slate, ale zapotrzebowanie większe niż sądzono (jest to pewna różnica).

Serwis Engadget dowiedział się od osoby zbliżonej do HP, że firma planowała początkowo sprzedaż 5 tys. urządzeń HP Slate. Otrzymała 9 tys. zamówień, więc trzeba było wznowić produkcję. Firma zaoferowała też obniżkę ceny w związku z opóźnieniami. Więcej na ten temat w Engadget: HP Slate 500 sees 'extraordinary demand,' experiences six-week shipping delay (update).

Z najnowszych wyników finansowych Apple wynika, że sprzedano już 4,19 mln iPadów. Oznacza to, że dziennie sprzedawano więcej tych urządzeń niż złożono zamówień na HP Slate. Sprzedaż komputerów dotykowych z Windowsem 7 jest lepsza niż sądzono, ale nie jest rewelacyjna.

W lipcu Steve Ballmer mówił, że nawet jeśli sukces Windowsa 7 na tabletach nie jest pewny, to z pewnością firma z Redmond będzie się o niego starała. Czy wyniki sprzedaży Slate nie ostudzą tego zapału?

>>> Czytaj: Microsoft musi mieć tablety z Windowsem 7


Źródło: Engadget


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.