HP może zwolnić nawet 25 tys. osób

18-05-2012, 10:36

W związku z restrukturyzacją HP pracę może stracić nawet 8% wszystkich zatrudnionych w amerykańskim koncernie - poinformował serwis Bloomberg, powołując się na własnych informatorów.

HP, któremu na razie nie udało się osiągnąć praktycznie żadnych sukcesów na rynku tabletów, zmuszone jest do podjęcia "trudnych decyzji" - zauważa Bloomberg (zob. Hewlett-Packard Said To Consider Cutting Up To 25,000 Jobs).

Czytaj także: Oracle: Porozumienia z HP nie będzie

10-15 tysięcy osób może zostać zwolnionych tylko z działu zajmującego się usługami dla przedsiębiorstw, który w ostatnim czasie odnotowywał największe spadki. Nowa szefowa HP już od września ubiegłego roku stara się uczynić koncern bardziej zyskownym.

Zdaniem analityków zwolnienia umożliwią HP skupienie się na strategicznych zadaniach koncernu w obszarach, gdzie można liczyć na wyższe stopy zwrotu. Zwolnienie ok. 18 tysięcy osób miałoby przynieść oszczędności na poziomie około 1,2 miliarda dolarów w skali roku (50 centów na akcję).

Od początku roku cena akcji HP spadła o 14%, jednak firma zapowiedziała niedawno udostępnienie kolejnych przenośnych urządzeń. Poza prezentacją ultrabooka Envy Spectre XT, rozpocząć się miała również produkcja nowych tabletów, które na rynek trafią wyposażone w Windowsa 8. Udostępniony w ubiegłym roku TouchPad został bardzo chłodno przyjęty przez użytkowników.

Czytaj także: HP wznawia produkcję tabletów


Źródło: Bloomberg
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy