HP i gigantyczny 21,5-calowy tablet. Będzie w stanie zastąpić peceta?

24-06-2013, 22:08

Tablet przypominający peceta faktycznie będzie w stanie go zastąpić?

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Rynek komputerów PC kurczy się coraz szybciej, a mobilne gadżety świetnie zastępują blaszaki znajdujące się pod biurkami. Poza rozwijającym się oprogramowaniem przybywa również większych ekranów.

HP Slate

Szybciej niż Samsung

Choć to Samsung znany jest z "rozwałkowywania" swoich urządzeń, HP postanowiło jako pierwsze wkroczyć na rynek naprawdę sporych tabletów. Nowe urządzenie o nazwie Slate 21 AIO wyposażono w matrycę o przekątnej aż 21,5 cala, a całość współpracuje również z myszką i klawiaturą, by niektórym zastąpić standardowego peceta.

Na zastosowany w urządzeniu HP ekran HD IPS trudno narzekać. Matryca ma oferować świetne odwzorowanie barw nawet pod kątem 30 stopni, czym bez wątpienia nie może się pochwalić wiele ekranów wykorzystywanych w komputerach osobistych.

Komu tablet zastąpi peceta?

Sonda
Kupiłbyś tablet z ponad 20-calowym ekranem?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Na pokładzie Slate 21 AIO nie znajdziemy znanego z komputerów PC systemu Windows. Zamiast tego zdecydowano się na znacznie mobilniejszego Androida w nowej wersji 4.2.2 Jelly Bean w połączeniu z 4-rdzeniowym procesorem Tegra 4. Oznacza to w skrócie, że choć maszyna jest bardzo wydajna, obsłuży jedynie aplikacje mobilne.

Tablet podłączony do myszy i klawiatury może więc przypominać komputer PC. Na razie jednak nie uruchomimy na nim pakietu Office czy windowsowych narzędzi i gier. Dla użytkowników, którzy tym się jednak nie przejmują, gigantyczny tablet dostępny będzie w cenie 399 dolarów, a w sklepach powinien pojawić się już we wrześniu.


Źródło: HP, BGR


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.